facebook

Cechy mieszkania idealnego

23/08/2019
0 komentarzy

Lokalizacja

Przy wyborze idealnego mieszkania duże znaczenia ma lokalizacja. Ma ona duży wpływ na cenę nieruchomości. Im bliżej centrum miasta tym mieszkania są droższe. Dla potencjalnych klientów ważna jest odległość mieszkania do miejsca pracy, bliskość węzła komunikacyjnego, dostęp do zaplecza sanitarnego, handlowego czy placówek szkolnych. Dobra i atrakcyjna lokalizacja to również bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Im starsi jesteśmy tym większą uwagę przywiązujemy do ciszy i spokoju, dlatego niewątpliwą zaletą jest bliska dostępność lasu, parku, ścieżek pieszych i rowerowych czy placów zabaw, szczególnie, gdy posiadamy dzieci. Mieszkanie idealne to również takie, które będzie znajdowało się z dala od zakładów przemysłowych czy oczyszczalni.

Wysoki standard

Wiele Polaków przy wyborze mieszkania zwraca uwagę na wysoki standard, dlatego coraz więcej z nas wybiera nowe mieszkania od dewelopera w Szczecinie, o podwyższonym standardzie, oddalone od centrum miasta, bądź zlokalizowane na terenach podmiejskich, które zapewniają ciszę i spokój. Możemy zdecydować się również na mieszkanie na rynku wtórnym, jednak w tym przypadku rzadko możemy spotkać się z wysokim standardem, gdyż większość mieszkań znajduje się w starym budownictwie. Standard mieszkania odnosi się do jakości wykończenia, wyposażenia oraz stylu. Mieszkania w wysokim standardzie wyróżniają się nowoczesnym wykończeniem z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Posiadają one praktycznie wszystko, co potrzebne jest do wygodnego funkcjonowania.

Funkcjonalność i metraż

O funkcjonalności idealnego mieszkania decyduje metraż oraz rozkład pomieszczeń. Większość osób decyduje się na zakup mieszkania większego, szczególnie, gdy planują w przyszłości powiększenie rodziny. Ważne, aby mieszkanie miało oddzielne wejścia do każdego pomieszczenia. Przy wyborze nowego mieszkania warto zapoznać się z projektem przyłączy mediów, gdyż źle poprowadzone mogą nam utrudnić urządzenie mieszkania. Lokal powinien umożliwić podział na strefę dzienną i nocną.

"Każdy domownik potrzebuje prywatności i odpoczynku, dlatego własny kąt i dobrze rozplanowana przestrzeń ma istotne znaczenie. Mieszkanie funkcjonalne powinno odpowiadać naszemu stylowi życia i ułatwiać wykonywanie codziennych czynności" – mówi specjalista z Gryf Development w Szczecinie, która tworzy nowoczesne i przyjazne osiedla mieszkaniowe.

Cena

Cena uzależniona jest od cech, jakie wybierzemy. Dla każdego z nas mieszkanie idealne oznacza coś innego. Jeden będzie chciał droższe mieszkanie w centrum miasta a inny te tańsze na przedmieściach. Mieszkania na rynku pierwotnym nie będą wymagać stałych nakładów finansowych, jak jest w przypadku mieszkań w starym budownictwie, gdzie, co chwilę się coś psuje i trzeba wymieniać instalację elektryczną, kaloryfer, usuwać pleśń na ścianach itp. Jednak wiele z nas przy wyborze mieszkania kieruje się ceną. Pamiętajmy również o innych ważnych cechach, które powinny wpłynąć na naszą decyzję.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz