facebook

Czy Amerykanie będą kupować polską żywność?

31/01/2016
0 komentarzy

W środę 27 stycznia na prośbę Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu, odbyło się spotkanie Krzysztofa Jurgiela ministra rolnictwa i rozwoju z prezesem PARP Erikiem Stewartem.

To kolejna inicjatywa mająca wesprzeć możliwość kooperacji międzynarodowej dotyczącej polskiego rolnictwa, szczególnie związanej ze sprzedażą płodów rolnych za granicę, na co liczą polscy rolnicy. Na początku roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami rządu Maroka, wcześniej miałyo też miejsce rozmowy z innymi państwami, m.in. Japonią, Iranem i Indonezją, na tej liście jest jeszcze kilka równie egzotycznych rynków, na których szukamy zbytu dla polskich produktów.

Minister Krzysztof Jurgiel poinformował o planowanych w bieżącym roku działaniach promocyjnych w Stanach Zjednoczonych, zwracając się do PARB o wsparcie starań MRiRW w dopuszczeniu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku amerykańskiego, są to głównie drób, produkty jajeczne i wołowina, jabłka oraz gruszki.

Prezes E. Stewart zadeklarował wsparcie ze strony PARB w zakresie rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa, a także przedstawił profile działających w Polsce amerykańskich firm stowarzyszonych w Izbie.

(pl) na podstawie informacji prasowej MRiRW

fot. Agrobrand

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz