facebook

Kredyt dla rolnika na budowę domu na działce – zmiana ustawy, lepsze warunki

08/03/2017
0 komentarzy

Jeszcze niedawno ustawa, która określała zasady obrotu nieruchomościami rolnymi, utrudniała zaciągnięcie kredytu dla rolników. Głównym problemem była niemożność ustanowienia odpowiedniego sfinansowania zabezpieczenia finansowego przez banki, od których wpływały wnioski od potencjalnych kredytobiorców. Do ustawy jednak wprowadzono zmiany, by łatwiej było uzyskać kredyt dla rolnika. Jakie są teraz warunki i zasady przyznawania takich zobowiązań?

Wcześniejsze zapisy w ustawie stanowiły, że suma hipoteki nie może być większa od wartości rynkowej nieruchomości ustalonej na dzień ustanowienia hipoteki. Banki jako wartość zabezpieczenia zaczęły uznawać wartość przyszłej gotowej inwestycji, co było znacznym utrudnieniem dla osób starających się o kredyt dla rolników. Ustawa została zmieniona, a sposób postępowania i procedury banków są teraz bardziej przychylne dla klientów starających się o wsparcie pieniężne. Dowiedz się więcej o kredytach dla rolników: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-rolnikow.html.

Zmieniona ustawa, większa szansa na kredyt dla rolnika

kredyty dla rolnika

Ówczesne prawo było dość problematyczne dla osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu na dom na działce rolnej. Jednak wprowadzenie zmian do ustawy uniemożliwiło bankom uznawanie wartości zabezpieczenia w wysokości całej – zakończonej już inwestycji. Teraz klienci, którzy nie mogą przestawić odpowiedniej wartości zabezpieczenia, nie zostaną odesłani bez niczego. Mają bowiem inne alternatywne wyjście z sytuacji.

Problematyczna ustawa została zmieniona nowelizacją uchwały 6 lipca 2016 roku. Obecnie sumę hipoteki dla działki rolnej można znów określić, uwzględniając wzrost wartości nieruchomości po zbudowaniu na tym terenie domu (budynku mieszkalnego). Kredyt dla rolnika wydaje się być teraz bardziej dostępny dla klientów. Dowiedz się więcej na temat kredytów dla rolników: https://www.kredyty-gotowkowe.com/. Jednak to nie jedyne zmiany, jakie wprowadziła nowelizacja. Z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wyjęto nieruchomości rolne, które są drogami wewnętrznymi bez względu na ich wielkość powierzchni. Poprzednia wersja prawa stanowiła, że osoby, które rolnikami nie są, nie mogą naywać działek rolnych o powierzchni przekraczającej 0,3 hektara.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz