facebook

Czy mikroinwestowanie jest dla Ciebie?

21/06/2021
0 komentarzy

Mikro inwestowanie to stosunkowo nowy trend, który stanowi w pewnym sensie prawdziwy fenomen. Dlaczego? Otóż dzięki temu trendowi rynki finansowe stały się dostępne praktycznie dla wszystkich. Ale o co tak naprawdę w tym chodzi? Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w samej nazwie. Sprawdź jakie są plusy i minusy inwestowania małych kwot.

Czym są mikro inwestycje?

Rozwój technologiczny spowodował, że inwestowanie stało się znacznie bardziej dostępne dla zwykłej osoby. Innowacyjne sposoby pomnażania kapitału obniżają także barierę wejścia na rynek. Zaliczamy do nich mikro inwestycje. 

Jak nazwa wskazuje, ten popularny w ostatnich latach trend daje ludziom możliwość regularnego inwestowania małych kwot do odpowiedniego portfolio. W ten sposób traderzy posiadający relatywnie niewielki kapitał inwestycyjny, mogą rozpocząć budowę swojego portfela inwestycyjnego. 

Jeśli chcesz w ten sposób inwestować w akcje, sprawdź możliwości jakie daje Saxo Bank Polska. Po nieco więcej informacji zajrzyj na stronę brokera i załóż konto demo, aby zyskać doświadczenie w budowaniu własnych strategii. 

Jak działają mikro inwestycje?

Za pomocą specjalnych platform i aplikacji możliwe jest odkładanie małych kwot do swojego portfolio. Takie mikro konto można także zasilać kartą debetową lub kredytową. Inwestorzy samodzielnie decydują czy będą zasilać swoje mikro konta regularnie, czy tylko podczas na przykład „zaokrąglania” kwoty zakupów.

Jakie mikro inwestycje są dostępne dla inwestorów?

Większość platform, które obsługują inwestowanie małych kwot koncentruje się na funduszach ETF, które są notowane na giełdzie i skupiają różne aktywa, takie jak akcje, obligacje, towary, czy nieruchomości. ETF-y tworzą więc określone koszyki aktywów, które w pełni odzwierciedlają zachowanie konkretnych sektorów indeksów giełdowych, czy też rodzajów akcji.

Dzięki zastosowaniu specjalnych aplikacji przystosowanych do mikro inwestycji, można także rozpocząć inwestowanie małych kwot na giełdzie. 

Korzyści płynące z mikro inwestycji

Jest mnóstwo korzyści z inwestowania małych kwot. Mikro inwestycje oferują jednak przede wszystkim cenne doświadczenie inwestycyjne.

Dają inwestorom możliwość poznania mechanizmów handlu na rynkach finansowych, a przy okazji pozwalają zarobić trochę pieniędzy. Inwestowanie na GPW niewielkich sum nie jest w ten sposób tak bardzo ryzykowne, gdyż utrata nawet całego kapitału nie jest mocno odczuwalna.

Sprzyja to także wyrobieniu dobrych nawyków inwestycyjnych, a te z kolei mogą okazać być bardzo przydatne w przyszłości.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz