facebook

Czym kierować się podczas wyboru odkurzacza przemysłowego do pyłów?

14/06/2022
0 komentarzy

Praktycznie każdy remont lub budowa wiążą się z powstawaniem dużych ilości pyłów, lub odpadów sypkich, które trzeba usunąć w sposób bezpieczny i sprawny. Podobny problem może wystąpić przy sprzątaniu warsztatu, piwnicy lub garażu. W każdej z tych sytuacji z pomocą przychodzą nam profesjonalne urządzenia odkurzające. Jak wybrać odpowiedni odkurzacz i na które parametry urządzenia zwracać szczególną uwagę?

Dlaczego odkurzacze do pyłów niebezpiecznych to konieczność?

Tradycyjny odkurzacz być może doskonale sprawdzi się w konfrontacji z codziennymi zabrudzeniami w domu lub biurze, jednak próba usuwania nim zanieczyszczeń lub pyłów pochodzenia przemysłowego prawdopodobnie skończy się trwałym uszkodzeniem. Odkurzacze do pyłów niebezpiecznych to specjalna kategoria urządzeń, zaprojektowanych i stworzonych z myślą o szybkim, wydajnym i bezpiecznym dla środowiska oraz ludzkiego zdrowia odkurzaniu przemysłowym. Dzięki swojej konstrukcji oraz zaawansowanym rozwiązaniom w zakresie filtracji zanieczyszczeń znajdą rozwiązanie w takich branżach jak m.in.:

- budownictwo i remonty,

- usuwanie gruzu, porządkowanie placów budowy,

- profesjonalne sprzątanie obiektów,

- stolarstwo i przemysł drzewny,

- produkcja materiałów budowlanych,

- obróbka metali, przemysł energetyczny,

- prace warsztatowe,

a także wiele innych procesów, których efektem ubocznym jest powstawanie szkodliwych dla zdrowia zapylenia.

Na co zwracać uwagę, wybierając odkurzacz przemysłowy do pyłów?

Chcąc kupić odkurzacz do pyłu, warto kierować się przede wszystkim jego wykorzystaniem. Na rynku dostępne są urządzenia dedykowane konkretnym zanieczyszczeniom, np. do zbierania gruzu, pyłów budowlanych czy cementu. Z kolei do czyszczenia kotłów grzewczych lub kominków należy wybrać urządzenie o żaroodpornej konstrukcji, przystosowane do zbierania pyłów o wysokich temperaturach. W przypadku odkurzaczy do twardych odpadów np. opiłków żelaza warto zwracać uwagę na to, by zbiornik wykonany był z odpowiednio wytrzymałego materiału.

Klasa odkurzacza a rodzaj zapylenia

Ważnym aspektem, który należy uwzględnić, kupując odkurzacz przemysłowy do pyłów, jest także rodzaj zbieranego pyłu. Zgodnie z unijnymi normami, wyróżnia się 3 podstawowe klasy zapylenia:

- L – kasa obejmująca pyły występujące w branży stolarskiej oraz zanieczyszczenia remontowo-budowlane powstałe przy prostych pracach,

- M – pyły niebezpieczne dla zdrowia, powstające przy szlifowaniu betonu, gipsu, drewna, lakierów czy farb na skalę przemysłową,

- H – pyły szczególnie groźne dla zdrowia (m.in. rakotwórcze), powstające w ekstremalnie trudnych warunkach, np. pochodne azbestu, pleśni, waty szklanej, ołowiu oraz innych niebezpiecznych materiałów.

Odkurzacze do pyłów szkodliwych – wybieraj sprawdzone rozwiązania!

Wybierając odkurzacze do pyłów niebezpiecznych, warto również zwracać uwagę na markę, sięgając po urządzenia renomowanych firm. Przykładem są rekomendowane przez profesjonalistów odkurzacze do pyłów szkodliwych Nilfisk, przystosowane zarówno do pracy na sucho, jak i na mokro w najmocniej zanieczyszczonych środowiskach produkcyjnych – także w miejscach, gdzie zasilanie elektryczne jest niedostępne lub zabronione.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz