facebook

Zakup gotowej spółki od strony prawnej - co warto wiedzieć?

29/11/2020
0 komentarzy

Charakterystyka

Gotowe jednostki TGC nie posiadają obciążeń finansowych. Z oferty mogą więc skorzystać publiczne i prywatne podmioty. W przypadku gotowych spółek nabywca nie musi martwić się działaniami związanymi z rejestracją firmy. Jednostka ma bowiem odpowiedni kapitał, niezbędne numery (KRS, REGON, NIP, VAT), wymagane akta księgowe, konto bankowe i strukturę zarządzającą. Po nabyciu gotowej spółki podmiot może rozpocząć działalność gospodarczą. O stanie jednostki świadczy pisemny dokument wydawany przez sprzedającą firmę. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej  https://www.tgc.eu/gotowe-spolki.

Formalności

Firmy specjalizujące się w sprzedaży gotowych spółek ułatwiają nabywcom proces udostępniania rachunku bankowego konkretnej jednostki. Kancelarie prawnicze przygotowują ponadto odpowiednią umowę sprzedaży udziałów i wszelkie pełnomocnictwa. Specjaliści służą wsparciem w przypadku wizyty u notariusza. Odpowiadają oni również za powołanie nowego zarządu i sporządzenie formularzy KRS. Nabywcy spółek często decydują się na skorzystanie z dodatkowych usług. Rozwiązanie to jest dużym udogodnieniem w przypadku edycji nazwy lub zmiany siedziby spółki. Dodatkowe usługi prawnicze mogą okazać się przydatne dla podmiotów, pragnących podwyższyć początkowy kapitał zakładowej jednostki. Wielu przedsiębiorców zleca profesjonalistom prowadzenie akt księgowych. Firmy zewnętrzne mają bowiem w swojej strukturze osoby posiadające odpowiednią wiedzę w tym sektorze.

Zakup gotowej spółki stanowi wygodne rozwiązanie dla podmiotów pragnących uniknąć skomplikowanych operacji związanych z rejestracją działalności. Warto pamiętać, by jednostki nabywać od sprawdzonych firm, specjalizujących się m.in. w dziedzinie prawa gospodarczego –  https://www.tgc.eu/prawo-gospodarcze.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz