facebook

Dyskusja o sytuacji w polskim mleczarstwie.

04/02/2016
0 komentarzy

Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim tematem wczorajszego spotkania z przedstawicielami tej branży.

W środę 3 lutego miało miejsce  sympozjum zorganizowane przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Tematem dyskutowanym z przedtawicielami branży, podczas spotkania, była aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim.

Podczas rozmów byli obecni minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Celem spotkania było poinformowanie producentów oraz przetwórców mleka o działaniach podejmowanych przez resort rolnictwa.

- Chcemy rozmawiać, słuchać wniosków i doświadczeń. Wspólnie będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny. W tym celu także na forum Unii Europejskiej będziemy podejmować odpowiednie działania – mówił Krzysztof Jurgiel.

Minister poinformował również, że podczas najbliższego posiedzenia unijnej rady ministrów Agrifish, Polska złoży wniosek o podjęciu działań interwencyjnych na rynku mleka.

Minister Jurgiel podkreślił, że zdecydowanie trzeba domagać się zmiany rozporządzeń dotyczących rynków rolnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Zdaniem ministra stwierdzenia zawarte w aktach legislacyjnych UE, odnośnie podejmowania przez Komisję Europejską działań w związku z kryzysem, powinny być bardziej konkretne.

Sekretarz stanu Jacek Bogucki przedstawił listę działań podejmowanych przez polski rząd w kierunku poprawy sytuacji na poszczególnych rynkach, w tym na rynku mleka. Przypomniał o przygotowanym wsparciu dla producentów mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg. Środki będą wypłacane zgodnie z zapisami rozporządzenia, przyjętego już przez Radę Ministrów.

(pl)

opracowanie na podstawie informacji prasowej MRiRW

fot. MRiRW

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz