facebook

Jak dostosować linię montażową do indywidualnych potrzeb?

04/12/2019
0 komentarzy

Podstawowym zadaniem linii montażowej jest zwiększenie tempa realizowanej produkcji. Wpływa także na obniżenie kosztów konstrukcji, wyeliminowanie postojów, a nawet ograniczenie produkcyjnych odpadów. Jest to nieocenione urządzenie, które wymaga bardzo mało ingerencji. Jego obsługa sprowadza się do włączenia zasilania i dostarczenia części montowanych elementów. Dowiedz się więc, jak dostosować linię montażową do własnych potrzeb.

Linia montażowa – charakterystyka

Linia montażowa jest niezwykle ceniona w każdym przemyśle. Jej obecność zwiększa nawet trzykrotnie wydajność pracy. Wyręcza pracowników w żmudnych działaniach oraz takich, których nie byliby w stanie wykonać samodzielnie. Ich obowiązkiem jest tylko ogólny nadzór nad systemem i dostarczenie niezbędnych komponentów.

Każda branża ma zupełnie inne wymagania odnośnie do linii montażowej, dlatego powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Najczęściej występujące rodzaje linii mają kształt litery „U”, serpentyny czy podwójnych pierścieni. Spotkać można także odmiany karuzelowe.

Przede wszystkim jednak Twoja linia powinna być wyposażona w specjalistyczne urządzenia. Są to roboty, windy, obrotnice, manipulatory czy też owijarki. Pozostałe elementy to:

  • stoły obrotowe,
  • etykieciarki,
  • paskarki,
  • wkrętarki,
  • przenośniki,
  • spychacze,
  • paletyzatory,
  • balansery.

Każde z tych urządzeń jest stosowane w innych branżach. Przykładowo zadaniem etykieciarki jest nakładanie etykiet na towar. Bywa to szczególnie pożądane w prawie każdej dziedzinie przemysłu – w tym spożywczym i AGD. Paletyzator zaś skutecznie paletyzuje produkty, co jest przydatne w przemyśle logistycznym i transportowym. Wkrętarki łączą ze sobą poszczególne części, a przenośniki transportują lekkie ładunki.

Takie wyposażenie linii montażowej ogromnie wpływa na efektywność i wydajność. Sprawna praca wiąże się z widocznymi zyskami dla Twojego zakładu.

Linie montażowe i ich wyposażenie – gdzie je znaleźć?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyposażyć zakład w sprawną i funkcjonalną linię montażową oraz konieczne urządzenia, postaw na doświadczenie firm takich jak CASSIOLI POLSKA. Ich oferta jest znacznie bogatsza i obejmuje więcej niż tylko instalację, rozmieszczenie linii i symulację procesu. Ponadto w skład usługi wchodzi nawet szkolenie personelu z obsługi systemu.

Linie montażowe są z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle spożywczym, samochodowym, farmaceutycznym, AGD, czy medycznym. Najważniejsze, aby wybrać linie jak najwyższej jakości. Będzie to gwarancją najlepszej wydajności, a co za tym idzie – zwielokrotnionego zysku.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz