facebook

Jakie są zasady montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?

24/10/2019
0 komentarzy

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Alternatywą wobec niej jest tradycyjny szczelny zbiornik na ścieki, który należy regularnie opróżniać, każdorazowo płacąc za taką usługę. Wbudowana oczyszczalnia pozwala oszczędzać pieniądze oraz żyć komfortowo, bez potrzeby myślenia o ograniczaniu zużycia wody w domu. Jeśli zastanawiają Cię zasady montażu przydomowej oczyszczalni ścieków, to zapraszamy do lektury.

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

– "Przydomowa oczyszczalnia ścieków sprawdza się wtedy, kiedy podłączenie do sieci zbiorczej kanalizacji jest niemożliwe lub nieopłacalne. Oczyszczalnie ścieków w przeciwieństwie do zwykłego szamba pozwalają zachować znaczne oszczędności i praktycznie nie wymagają obsługi domowników". – informuje ekspert z firmy EKO-BIO Oczyszczalnie.

Nie musisz się martwić zamawianiem szambiarki i tym, czy domownicy nie za szybko napełniają zbiornik. Oczyszczalnia ścieków wzbudza naturalne procesy oczyszczania ścieków, aby następnie nieszkodliwe już związki mineralne odprowadzać do gruntu. Oczyszczalnia sprawia, że szambo samo się oczyszcza i opróżnia. Mieszkanie w domu w gminie oddalonej od centralnych podłączeń może być tak wygodne, jak mieszkanie w mieście. Do wyboru proponujemy rozważenie dwóch opcji: oczyszczalni ścieków typu EKO-BIO lub oczyszczalnię biologiczną. Różne modele oczyszczalni EKO-BIO przewidują inne obciążenia. Dla przykładu model 2500 przeznaczony jest dla dwóch osób, natomiast model 6500 dla 15 użytkowników. Unowocześnioną alternatywą dla EKO-BIO jest oczyszczalnia EKO-BIOCH, która eliminuje do 95% fosforu z oczyszczanej materii.

Zasady montażu przydomowej oczyszczalni ścieków

Panuje przekonanie, że montaż biologicznej oczyszczalni ścieków wymaga wielu pozwoleń, których załatwienie jest żmudne i długotrwałe. Na szczęście jest to dalekie od prawdy. Cała procedura przebiega w trybie zgłoszenia. W zależności od regionu Polski gminy mogą ustalać własne wymagania dopasowane do terenów, w jakich są położone. Najczęściej wymaganymi dokumentami są: mapka sytuacyjno-wysokościowa z Wydziału Geodezji z naniesionym schematem przyłączenia oczyszczalni, poświadczenie własności działki, formularz zgłoszenia budowy oczyszczalni i folder DTR. Jeśli masz wątpliwości dotyczące szczegółowych procedur prawnych, skontaktuj się z producentem biologicznej oczyszczalni, który udzieli odpowiedzi na zadane pytania i doradzi najlepsze rozwiązanie. Poszukaj producenta, który oferuje darmową i niezobowiązującą wizję lokalną, podczas której dobierze rozwiązanie i ustali szczegóły. Producenci tacy, jak EKO-BIO współpracują z firmami montażowymi, dzięki którym nie musisz się martwić, jak zamontować przydomową oczyszczalnię z zachowaniem wszelkich norm prawnych i środowiskowych.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz