facebook

Czy warto kupować części do maszyn do nawożenia ISOBUS?

29/06/2021
0 komentarzy

Części do maszyn do nawożenia, a szczególnie urządzenia do monitorowania różnego rodzaju informacji są podstawą rolnictwa precyzyjnego. Zbierają i przekazują dane, dotyczące prędkości roboczej, z jaką porusza się ciągnik, stosowaną dawkę cieczy, a także takie elementy, jak łączną, wypryskaną ilość cieczy oraz czas pracy maszyn. Części do nawożenia ISOBUS i akcesoria SPRAYMAT są nowoczesne i odpowiadają wszelkim wymaganiom rolnictwa precyzyjnego.

Części do wozów asenizacyjnych

Wywóz nieczystości pochodzących z: gospodarstw rolnych, podobnie jak z szamb przydomowych, oczyszczalni ścieków, a także nieczystości z zakładów produkcyjnych, w tym z zakładowych oczyszczalni ścieków można wykonać na wiele sposobów. Części do wozów asenizacyjnych są wykorzystywane w warunkach, które nie pozwalają na podłączenie do kanalizacji miejskiej. W takiej sytuacji korzysta się z szamba lub oczyszczalni. Jedną z podstawowych zasad prawidłowego wykorzystania tych technologii jest regularne pozbywanie się nieczystości, czyli asenizacja w gospodarstwie rolnym. Do zrealizowania usług asenizacyjnych konieczne jest dysponowanie specjalistycznym sprzętem, beczkowozem, a z uwagi na specyfikę nieczystości, także posiadanie części do wozów asenizacyjnych.  Ścieki zawierają duże stężenie toksyn, w związku z czym przy opróżnianiu zbiorników i wywozie zanieczyszczeń szczególnie niezbędne jest zachowanie bezpieczeństwa pracy. Pojazdy do asenizacji  to najczęściej cysterny z ciągnikami, które zostały wyposażone w beczki asenizacyjne o różnej pojemności, a także w węże i mechanizm pompujący. Długi wąż jest niezbędny do opróżniania trudno dostępnych szamb. Wąż zostaje najpierw wprowadzony się do zbiornika, a następnie ścieki zostają wpompowane do beczki, która znajduje się na pojeździe. Po napełnieniu beczka jest zamykana, a nieczystości wywiezione na miejsce neutralizacji ścieków. Regularny wywóz nieczystości specjalistycznymi pojazdami wyposażonymi w części do wozów asenizacyjnych, zastępuje system kanalizacyjny i jest niezbędny dla ochrony środowiska naturalnego.

Nowoczesne części do nawożenia ISOBUS

Akcesoria SPRAYMAT do kombajnów oraz części do nawożenia ISOBUS charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz funkcjonalnością. Firma ISOBUS poleca wyposażenie SPRAYMAT II do kombajnów, które w zestawie zawiera czujnik pozycji roboczej Y z kablem o długości 5 metrów, a także czujnik do pomiaru obrotów WOM z dłuższym kablem. Wyposażenie może być wykorzystane jako licznik hektarów z jednym pomiarem liczby obrotów WOM. 

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz