facebook

Jakie części ursusa 4512 warto kupić na zapas?

25/03/2020
0 komentarzy

Jakie części ursusa 4512 warto kupić na zapas?

Model 4512 to jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się Ursusów w historii firmy. Nie oznacza to jednak, że jest on bezawaryjny. Wprost przeciwnie. Ursusy mają kilka charakterystycznych wad. Jednakże, jego tania eksploatacja oraz fakt, że niemalże każdy posiada do niego części sprawiło, że pomimo zakończonej produkcji Ursus 4512 jest jednym z najczęściej wybieranych ciągników. 

Aby utrzymać tę maszynę na chodzie, warto zainwestować w części zapasowe. Chodzi tutaj przede wszystkim o części eksploatacyjne oraz te, które najczęściej ulegają uszkodzeniu. Biorąc pod uwagę dużą awaryjność Ursusów, lista ta zawiera jedynie najczęściej pojawiające się problemy. Jednakże, niskie koszty części oraz samych napraw sprawiają, że kupienie części zapasowych pomoże utrzymać ciągnik na chodzie cały czas. Najlepsze części do Ursus 4512 czym się wyróżniają?

Historia Ursusa 4512 oraz jego parametry

Na rynku ciągników używanych model 4512 kosztuje, w zależności od jego stanu, od 25 do nawet 50 tysięcy złotych. Co ciekawe, produkcja tego konkretnego ciągnika trwała wiele lat, a zaczęła się już w 1987 roku. Premiera miała miejsce na targach rolniczych w Poznaniu. Opisywany Ursus bazował na rozwiązaniach, jakie stosowano w ciągniku Massey Ferguson 275. Co ciekawe, producenci postanowili wprowadzić szereg podzespołów, które pochodziły z innego ciągnika, a mianowicie Ursusa MF-255. 

Ciągnik oferuje nam moc na poziomie 60 KM. Istniały także wersje 66-konne. Silniki Perkinsa A4.236 oferowały również moment obrotowy na poziomie 232 Nm lub w przypadku mocniejszej wersji 255 Nm. Produkowane były one do 2009 roku w dwóch wersjach. Pierwszą była wersją 4512. Druga natomiast to Ursus 4514, który dodatkowo oferował przednią oś napędzaną. 

Jakie części warto kupić na zapas?

Jeżeli chodzi o zakup części na zapas do Ursusa 4512, to należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać zapasową półoś tylną. W wielu przypadkach dochodziło do jej urwania. Taka usterka może zablokować naszą pracę na roli na dłuższy czas. Szczególnie jeśli nie będziemy przygotowani i nie będziemy posiadać zapasowej części. 

Oprócz tego, wiele osób narzeka na to że niektóre modele „zalewają” się olejem. Najczęściej jest to wina wspomagania. Z tego względu jeśli po zakupie zauważyliśmy nieco bardziej zapocony silnik, szczególnie po prawej stronie, to warto wybrać się do sklepu i zakupić zapasowe uszczelniacze. 

Eksploatacja, czyli rzeczy, które należy wymieniać na czas 

Każdy ciągnik wymaga od nas serwisu okresowego. Jeśli zaniedbamy tę sprawę i nie będziemy wymieniać rzeczy eksploatacyjnych na czas, to możemy uszkodzić zarówno silnik, jak i zawieszenie. Dlatego wszystkie oleje i filtry powinny być wymieniane na bieżąco. Innymi słowy, eksploatacyjne części powinny jak najbardziej być zakupione wcześniej i przechowywane razem z częściami zapasowymi.  

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz