facebook

Kompresory w rolnictwie - jak wybrać najlepszy sprzęt?

24/03/2021
0 komentarzy

Dostosuj sprzęt do potrzeb

Będąc na etapie wyboru odpowiedniego dla siebie kompresora, warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Trzeba określić zapotrzebowanie na pracę kompresora. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim taki parametr, jak wydajność sprzętu. Zasadniczo im większe gospodarstwo, tym większa wydajność będzie pożądana. Niewątpliwie określenie przeznaczenia kompresora przed jego zakupem to kwestia absolutnie kluczowa.

Wydajność jest określana poprzez ciśnienie. Kompresory w rolnictwie używane do pompowania kół czy czyszczenia maszyn, to zwykle proste i najmniej wydajne urządzenia. Okazuję się one w tym zastosowaniu zupełnie wystarczające. Poradzą one sobie ze wszystkimi podstawowymi zadaniami i spełnią oczekiwania klientów. W przypadku używania kompresorów do pracy z pistoletami lakierniczymi wymagania już zdecydowanie rosną. W takiej sytuacji sprężarka powinna generować ciśnienie na poziomie 3 barów. Jeszcze większe wymagania posiadają narzędzia pneumatyczne. Tutaj już wymagania odnośnie ciśnienia mogą wynosić nawet 6-8 barów. Wybierając kompresor do rolnictwa należy zatem zwrócić uwagę na sposób jego wykorzystania i w ten sposób dobrać najlepszy sprzęt, który sprawdzi się świetnie. Korzystając z urządzenia zarówno do mniej, jak i bardziej wymagających czynności, lepiej wyposażyć się w bardziej wydajny sprzęt.

Kompresory w rolnictwie i ich kluczowe parametry

Poza samym ciśnieniem, które generują kompresory w rolnictwie, liczą się również inne parametry, wpływające na jego pracę. Mają one bardzo duże przełożenie na komfort korzystania z urządzenia. Duże znaczenie ma tutaj między innymi wielkość zbiornika. Należy jednak pamiętać o tym, że większy zbiornik nie zawsze oznacza lepszy sprzęt. W niektórych sytuacjach nie warto dopłacać do większego zbiornika, gdyż nie będzie to dawało dobrych rezultatów i wymiernych korzyści. Rozmiar powinien być dostosowany do realnego zapotrzebowania.

Ważna jest także wydajność. Definiuje ona ile powietrza dany kompresor jest w stanie sprężyć w przeciągu minuty. Im bardziej profesjonalne zastosowanie, tym te parametry muszą być wyższe. Przekładają się one bowiem na komfort korzystania, ale także na funkcjonalność urządzenia w danym zastosowaniu.

Kompresory w rolnictwie - propozycja od uznanego producenta

Wiele powiedziano już na temat konieczności dopasowania kompresorów do potrzeb. Jednak wybór odpowiedniej wielkości zbiornika i właściwej wydajności to nie wszystko. Niewątpliwie kompresory dla rolnictwa muszą być również urządzeniami niezawodnymi, aby ich użytkowanie miało jakikolwiek sens. Dlatego też zalecamy zakup sprzętu u sprawdzonego producenta, jakim jest Air-Com - https://air-com.pl/k/sprezarki-i-kompresory,36. Firma od lat ma opinię solidnego producenta. W ofercie znajdują się liczne kompresory, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i w największych gospodarstwach. Wykonane z wysokiej jakości komponentów posłużą przez wiele lat.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz