facebook

Kryteria wyboru wozów przeładunkowych

12/06/2019
0 komentarzy

Wozy przeładunkowe w dużym uproszczeniu są to nowoczesne przyczepy załadunkowe lub przeładunkowe. Trudno sobie dziś bez nich wyobrazić funkcjonowanie dużego, nowoczesnego przedsiębiorstwa rolnego. Nie należą niestety do taniego wyposażenia, ale kiedy zależy nam na czasie załadunku lub przychodzi mokre lato, zaczynamy rozumieć, za co płacimy.

Na polskim rynku pojawiły się stosunkowo niedawno i nie zyskały jeszcze należnej im popularności. Może wiązać się to z faktem, że rolnicy nie do końca rozumieją jeszcze korzyści, jakie mogą osiągnąć z ich używania.

Roboczo dzielimy je na dwie kategorie zależne od wagi przyczepy z załadowanym już towarem i wielkości. Duże wozy przeładunkowe będą ważyć w granicach 16 ton. Stosowane są głównie w dużych gospodarstwach, gdzie bardzo liczy się czas od zbioru do załadunku. Najczęściej przy drodze czekają ciężarówki, jak tylko kombajny napełnią przyczepy, są one podłączane do ciężarówek i zbiory trafiają do zakładów przetwórczych.

Mniejsze wozy przeładunkowe, czyli oscylujące w okolicy 6 ton, przydają się w mniejszych gospodarstwach przy zbieraniu plonów. Szczególnie są doceniane, kiedy jest deszczowe lato i wyciągniecie dużej przyczepy z pola, graniczy z cudem, bo się zapada. Wtedy przyczepy zostawia się na drodze, a mniejszym wozem przeładunkowym podjeżdża do kombajnu i potem rozładowuje na przyczepy na drodze.

Sprawdziliśmy w firmie KAGRO, jakie mogą być rodzaje wozów przeładunkowych. Wybraliśmy właśnie tę firmę, gdyż posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór maszyn rolniczych dla bardzo różnych gospodarstw rolnych, niezależnie od ich wielkości lub profilu produkcji.

Przyczepa ASW

Uniwersalna przyczepa z systemem zsuwania przeznaczona jest do pracy przez cały rok, gdyż innowacyjny system rozładowczy przeznaczony jest do różnych zastosowań takich jak trawa, kiszonka kukurydziana, ziemniaki, zboże, baloty słomy, obornik, a nawet śnieg!

Przyczepy i naczepy siodłowe

One właśnie nadają się idealnie do szybkiego przetransportowania zbiorów. Są zaopatrzone w urządzenia umożliwiające ciągnięcie przez traktor, a potem sprawne przepięcie ich do ciągnika siodłowego i zmieniają się w naczepy do transportu. Również są zaopatrzone w system zsuwania, a do tego często mechanizm ważący załadowany towar, ułatwiający późniejsze rozliczenia.

Wóz przeładunkowy ULW

Wóz przeładunkowy Fliegl ULW jest niezawodną maszyną przeznaczoną do przeładunku zebranych zbóż na szybkie transporty drogowe. Duża pojemność skrzyń ładunkowych oraz bardzo efektywny system rozładunku gwarantują ekonomiczne użytkowanie oraz usprawnienie transportu zbóż do magazynu lub punktu skupu. Zaopatrzony w innowacyjną technologię ważenia oraz tracker. Umożliwia on nadanie indywidualnego identyfikatora każdemu załadunkowi i śledzenie łańcucha logistycznego od pola do nabywcy końcowego.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz