facebook

Pewny opryskiwacz

14/07/2015
0 komentarzy

Przeznaczone do ochrony chemicznej i nawożenia roślin uprawnych oraz drzew i krzewów opryskiwacze to niezwykle dogodne urządzenia, bez których praca na działce bądź w polu może okazać się uciążliwa. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie tani opryskiwacz?
Wśród rozmaitych rodzajów opryskiwaczy: samojezdne, polowe zawieszane, polowe zaczepiane, opryskiwacze ULV, sadownicze, ogrodnicze kompresyjne i ogrodnicze plecakowe oraz specjalistyczne, największym zainteresowaniem cieszą się opryskiwacze polowe i samojezdne. Możliwie najlepsze obecnie na rynku opryskiwacze pozwalają na komfortowe przeprowadzenie prac, bez względu na wielkość gospodarstwa bądź pola. Charakterystyczną cechą opryskiwaczy są zbiorniki wykonane z żywicy i włókien szklanych. Decydując się na zakup opryskiwacza warto sprawdzić najważniejsze udogodnienia, przede wszystkim zastosowanie sprawdzonych podzespołów. Istotna również jest jakość i atrakcyjna, przystępna cena.

Opryskiwacz polowy zaczepiany

Modele opryskiwaczy polowych zaczepianych dostępne są wraz z pojemnością zbiornika od 2500 do 6000 litrów. Tego typu sprzęt znajduje swoje zastosowanie głównie w wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych. Ich najważniejszą zaletą jest wysoka wydajność i maksymalnie długi czas pracy przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji. Łatwa obsługa pozwala uzyskać wydajność opryskiwania na wysokim poziomie. Dodatkowo, dobry opryskiwacz polowy zaczepiany winien posiadać system pomocniczego strumienia powietrza, umożliwiającego wykonywania zabiegów ochrony roślin w warunkach wietrznych. Wykorzystywany przez producentów opryskiwaczy strumień ciepła ma również za zadanie poprawę penetracji łanu. Takie udogodnienie sprawia, iż zabiegi opryskiwania są znacznie skuteczniejsze przy zredukowanej dawce środka.

Opryskiwacz samojezdny

Jedną z najbardziej cenionych przez użytkowników zaletą opryskiwaczy samojezdnych jest hydrauliczna regulacja rozstawu kół, umożliwiająca dopasowanie do wyznaczonych ścieżek. Precyzyjne i łatwe napełnianie, jak również opryskiwanie i płukanie zostało ulepszone dzięki innowacyjnym aplikacjom, łatwym w obsłudze, podobnie jak komputer sterujący. Hamulce tarczowe i hydrauliczne, system zapobiegający poślizgowi kół, regulowana kolumna kierownicy oraz przednie koła skrętne gwarantują pewniejsze wykonywanie oprysków, bez obaw o bezpieczeństwo pracy.

Aby komfort pracy został zwiększony do maksimum, wszystkie prezentowane na rynku opryskiwacze wzbogacone są o nowoczesne ogrzewane kabiny, z klimatyzacją, radiem i filtrem z wkładem węglowym, lepiej i skuteczniej pochłaniającym niepożądane substancje.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz