facebook

Rozpylacze ceramiczne – jaką mają żywotność?

21/02/2020
0 komentarzy

Taniej i bezpieczniej

Stacje Kontroli Opryskiwaczy prowadzą atestację maszyn i wymianę dysz. Każde urządzenie opryskujące musi być poddawane testom co trzy lata, jednak bezpieczniej jest sprawdzać sprzęt, przed każdym sezonem. Rozwiązanie to jest tańsze i bezpieczne dla środowiska. Brak kontroli dyszy stanowi jedną z najczęstszych przyczyn awarii, skutkujących zniszczeniem plonów i skażeniem terenu. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed planowaniem oprysków?

Problemy z otworami rozpylaczy 

Deformacje otworu wypływowego rozpylaczy, powstające z biegiem czasu na skutek normalnej eksploatacji, zmniejszają ich żywotność. Powodują one rozkalibrowanie rozpylacza, którego wydatek i kąt wypływu cieczy nieraz znacznie odbiegają od normy. Zdaniem naukowców prowadzących badania trwałości tych produktów w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu, nie jest możliwe określenie zużycia rozpylaczy podczas pracy, czyli w sezonie oprysków, a dopiero po jego zakończeniu. Badania takie prowadzone są w nowoczesnych laboratoriach, co pozwala na rzetelną porównawczą ocenę różnych rozpylaczy w tych samych warunkach.

Cena i jakość

Rozpylacze ceramiczne, dzięki swojej jakości, trwałości ale też właściwej kontroli i eksploatacji, są w stanie zaspokajać potrzeby większości gospodarstw rolnych i zapewniać skuteczną i wydajną pielęgnację roślin. Niezależnie od rodzaju rozpylaczy rolnikom należy doradzać stosowanie markowych końcówek produkowanych przez zaufanych producentów. Dlaczego? Ze względu na doskonale wyposażone laboratoria, gdzie każdy produkt poddawany jest odpowiednim testom jakościowym. Gwarantowana jakość często ma jednak odbicie w wyższej cenie. Warto pamiętać, że o wyborze produktu nie powinna stanowić sama (niska) cena lub sama jakość, lecz ich wzajemna relacja.

Więcej informacji na https://agroplast.pl/

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz