facebook

Test taśm ledowych Greenie Polska - czy warto?

04/11/2019
0 komentarzy

Wszyscy wiemy, że źródłem naturalnego światła jest słońce, które dostarcza pełnego spektrum barw, które “kryje się” pod białą barwą. Do powierzchni dociera jednak ograniczony zakres spektrum w stopniu nierównomiernym. Dzieje się tak ze względu na pole magnetyczne, gęstość atmosfery, pogodę oraz kąt nachylenia Ziemi. Nowoczesne źródła światła, jakimi są taśmy LED RGB dają możliwość zyskania dowolnej barwy świecenia. Dziś sprawdzamy, jakie właściwości światła pozwolą wspomóc hodowlę roślin.

Oświetlenie LED do roślin - co jest ważne?

Od najmłodszych lat uczymy się o tym, że bez słońca nie ma życia. Potrzebują go zwierzęta a w szczególności rośliny. Bez niego nie jest możliwy proces fotosyntezy, który jest samodzielną formą odżywiania się rośliny. Jej wzrost i kondycja oprócz dostępu do wody, odpowiedniej gleby zależą też od natężenia światła, którego każda roślina potrzebuje w różnym stopniu i - jak się okazuje w różnym spektrum barwowym. 

Stosunkowo niedawno naukowcy odkryli, że rośliny najsilniej pochłaniają widmowy zakres barw fioletowo-niebieskiej i czerwono-pomarańczowej. Właśnie dzięki tym dwóm barwom roślina napędza ruch aparatów szparkowych i swój cały metabolizm. W przyrodzie ten zakres barw jest śladowy, choć niesamowicie pożyteczny dla wydajności uprawy. Dziś technologia LED daje możliwość wytworzenia takiego spektrum sztucznie, ale z jednocześnie pozytywnym skutkiem we wspomaganiu i kontrolowania rozwoju roślin. Podstawowym celem jest przyspieszenie procesu wzrostu i kwitnienia bez udziału środków chemicznych i ograniczenie innych inwazyjnych metod wspomagania uprawy.

 

Energooszczędne lampy LED do roślin - ZALETY

Innowacyjna metoda wspomagania wzrostu roślin światłem stała się tania i ogólnodostępna dzięki technologii zapewnionej przez energooszczędne lampy LED do roślin. Diody elektroluminescencyjne do dostarczania światła potrzebują znacznie mniej energii niż tradycyjne odpowiedniki w postaci lamp wyładowczych czy żarówek wolframowych. Dla nas oznacza to, że wystarczy raz zainwestować w oświetlenie do roślin, aby zyskać podwójnie. Możemy ograniczyć rachunki za prąd w oświetlaniu szklarni oraz zwiększyć zyski z powodu szybszego wzrostu roślin przy jednocześnie wysokiej jakości tak uzyskanych plonów.

Diody elektroluminescencyjne, jakie posiadają lampy LED do roślin wykazują znacznie większą żywotność niż tradycyjne źródła światła takie jak lampy fluorescencyjne czy żarówki sodowe. Ponadto przy zbliżaniu się do okresu końca gwarancji jakość światła w lampach LED spada bardzo powoli. Dla nas oznacza to w praktyce dość długie użytkowanie takich lamp. Widzimy więc, że energooszczędne lampy LED do roślin to świetny sposób na uzyskanie znacznej przewagi na rynku hodowców.

Taśmy LED Greenie Polska do roślin 

Wychodząc naprzeciw rosnącego rynkowego zapotrzebowania na rośliny jadalne i ozdobne, marka Greenie Polska oferuje specjalistyczne taśmy LED do uprawy roślin. Mamy do wyboru trzy modele różniące się parametrami świetlnymi - czyli proporcjami dostarczanego światła niebieskiego i czerwonego. Wszystkie są energooszczędne, ich pobór mocy wynosi jedynie 14,4W, co oznacza, że są odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 35W.

Dla hodowcy, który wybierze taśmy LED Greenie do roślin może liczyć na zwiększenie opłacalności przedsiębiorstwa. Zyskujemy szybszy wzrost roślin, zwiększenie jakości pozbiorczej i znacznie mniejsze rachunki za zużywanie energii elektrycznej w stosunku do stosowania tradycyjnych lamp fluorescencyjnych. 

Taśmy ledowe do roślin od Greenie to nowoczesne lampy przemysłowe, które są w pełni przyjazne dla środowiska. Pozwalają na zmienienie statusu uprawy w ekologiczną przez wyeliminowanie tradycyjnej formy wspomagania wzrostu roślin za pomocą drogiej i nieobojętnej dla zdrowia konsumentów chemii.

Taśma LED do uprawy roślin TL214RB - czerwony/niebieski

Pierwszą propozycją taśmy led do roślin od Greenie jest model TL214RB. Dostarcza on mieszanki światła czerwono-niebieskiego z przewagą diod o czerwonej barwie światła. Światło czerwone przyśpiesza wzrost roślin oraz ich dojrzewanie. Z kolei niebieskie spektrum poprawia jakość łodyg i wspomaga pracę aparatów szparkowych. Tak dobrane czynniki usprawniają metabolizm rośliny powodując szybszy wzrost. Dzięki temu z sadzonek naświetlanych fioletowym światłem z takimi proporcjami barwy niebieskiej i czerwonej dostarczanej przez profile led Greenie, szybko zyskujemy wysokiej jakości okazy. 

Taśma LED do uprawy roślin TL214RBW czerwony/niebieski/biały

Kolejna taśma led do roślin z asortymentu Greenie Polska to model TL214RBW. Jest to pasek led dostarczający światła w barwie niebieskiej, czerwonej i białej. W tym modelu mamy przewagę diod świecących na niebiesko, które mają za zadanie wspomóc rozwój już rozwiniętych sadzonek.. Naświetlanie światłem niebieskim znacznie przyśpieszy fotosyntezę, co dodatnio wpłynie na strukturę łodyg i liści. Ta mieszanka światła niebiesko-czerwonego została dodatkowo uzupełniona o diody dostarczające białego światła. Dzięki takim warunkom możemy dłuższy czas przechowywać rośliny, bez potrzeby wystawiania ich na zewnątrz. Ten rodzaj światła jest również łatwiejszy do tolerowania przez osoby pracujące przy roślinach.

Taśma LED do uprawy roślin TL214FS FULL SPECTRUM

Ostatnia taśma led do roślin służy do wspomagania wzrostu roślin podczas czasowego wyizolowania ich od warunków zewnętrznych. Jak sama nazwa wskazuje taśma typu Full Spectrum, choć świeci jednolitym różowym światłem dostarcza pełnego spektrum barw znacznie przyspieszającego aktywność chloroplastu w roślinie. Oznacza to szybszy wzrost dla rośliny przy jednoczesnym wzmocnieniu łodyg i liści, co pozwoli na zachowanie jakości produktu końcowego. Taśma LED do uprawy roślin Full Spectrum od Greenie jest w pełni wodoodporna i będzie doskonale pracować w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza i wysokich temperatur. 

ARGOWERDYKT produktów Greenie

Najnowsze odkrycia naukowe z zakresu właściwości różnych barw światła potwierdzają, że produkty takie jak taśmy led do uprawy roślin od Greenie mogą przyczynić się do zwiększenia zysków hodowców i jednoczesnego zmniejszenia rachunków za energię elektryczną. Stare metody doświetlania lampami fluorescencyjnymi powinny odejść w niepamięć podobnie jak stosowanie chemii w celu stymulowania wzrostu. 

W dobie wzrostu popularności żywności produkowanej naturalnymi metodami status ekologicznego producenta jest coraz trudniejszy do zyskania. Wykorzystanie właściwości światła dostarczanego przez taśmy i paski led do roślin pozwoli na zyskanie tego prestiżu przez dostarczanie atrakcyjnych produktów przy jednoczesnym generowaniu oszczędności.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz