facebook

Urządzenia wykorzystywane w blacharstwie i lakiernictwie.

29/03/2019
0 komentarzy

Każda kolizja skutkuje uszkodzeniami karoserii pojazdu. W przypadku poważnych uszkodzeń, zniszczone elementy najlepiej wymienić na nowe. Jednak, gdy mamy do czynienia z niewielkimi usterkami w postaci wgnieceń, zarysowań czy przetarć lakieru, większość kierowców decyduje się na naprawę. Warsztaty samochodowe, które zamierzają specjalizować się w naprawach blacharsko-lakierniczych powinny zatem wyposażyć się w odpowiednie maszyny i urządzenia.

Dostosowanie i wyposażenie warsztatu blacharsko-lakierniczego 

Warsztat samochodowy zamierzający specjalizować się w naprawach blacharsko-lakierniczych musi być nie tylko wyposażony w niezbędne urządzenia naprawcze, ale także powinien posiadać odpowiednio przystosowane pomieszczenia, w których będą wykonywane poszczególne naprawy. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi i usprawni proces likwidacji szkód blacharsko-lakierniczych, ale również zwiększy bezpieczeństwo osób je wykonujących. Ponieważ jedną z pierwszych czynności po dokonaniu oględzin uszkodzonego pojazdu jest demontaż poszczególnych elementów nadwozia należy takie stanowisko wyposażyć w akcesoria warsztatowe. Odpowiedni zestaw narzędzi będzie niezastąpioną pomocą. Dzięki niemu operacja demontażu zniszczonych części karoserii zostanie przeprowadzona szybko i bezpiecznie. Poza narzędziami przydatnym wyposażeniem będą wózki transportowe. Ułatwią one przewiezienie zdemontowanych fragmentów do kolejnych stanowisk, gdzie nastąpi ich naprawa.

Specjalistyczne urządzenia niezbędne w warsztacie blacharsko-lakierniczym 

Znaczna część standardowych urządzeń i narzędzi wykorzystywanych w warsztatach samochodowych sprawdzi się doskonale także w serwisach blacharsko-lakierniczych. Do grupy takich maszyn można zaliczyć prasy hydrauliczne. Wszechstronność zadań, które są przy ich pomocy wykonywane sprawia, że powinny one znaleźć się w parku maszynowym każdego warsztatu samochodowego. są również takie urządzenia, które znajdują zastosowanie wyłącznie w zakładach świadczących usługi blacharsko-lakiernicze. Przykładem może być specjalistyczna kabina lakiernicza. Umożliwia ona profesjonalne lakierowanie nie tylko całych karoserii, ale również poszczególnych jej elementów. Koszt tego typu urządzenia jest znaczny. Jednak taka inwestycja ma szansę zwrócić się w stosunkowo krótkim czasie, ponieważ klienci chętniej wybierają warsztaty świadczące kompleksową obsługę począwszy od mechanicznej naprawy uszkodzonej części, a na lakierowaniu kończąc.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz