facebook

Najważniejsze informacje na tematy przesiewaczy wibracyjnych

08/03/2019
0 komentarzy

Czym cechują się przesiewacze wibracyjne? Jaka jest ich zasada działania? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Na początek warto zaznaczyć, że przesiewacze wibracyjne to urządzenia, które wibrują wokół własnego środka ciężkości. Wibracja jest wytwarzana w wyniku mimośrodowych obciążników na górnych oraz dolnych końcach wału generatora ruchu. Trzeba dodać, że ruch obrotowy głównych obciążników powoduje wibracje w poziomej płaszczyźnie. Powoduje to przenikanie mniejszych cząstek (niż oczko sita) na niżej zlokalizowane tak zwany pokłady. To jednak nie wszystko. Ruch obrotowy górnych obciążników przyczynia się również do ruchu cząstek większych (niż oczka sita) do obrzeży ramy sita. Dużą rolę odgrywają tutaj dolne obciążniki, które przechylają urządzenie. Powoduje to powstanie wibracji w płaszczyźnie pionowej, a także stycznej. Elementy tego typu są naprawdę bardzo wydajne. Zwłaszcza, że dodatkowo osoby odpowiedzialne za wykonanie konkretnego przesiewu mogą również ustalić prędkość oraz spiralny model przesuwu cząstek (na sicie i przez sito). Pozwala to zagwarantować maksymalną przepustowość oraz sprawność sortowania.

Jak wybrać dobre przesiewacze? Elementy tego typu muszą pochodzić od dobrego producenta. Najlepiej decydować się na firmy, które po prostu nie od dzisiaj działają na naszym rynku. Ważna jest też sama konstrukcja. Powinna być wykonana z dobrego materiału. Dzięki temu będzie solidna i wytrzymała na działanie rozmaitych czynników. Istotne jest to, aby produkty z tej kategorii był również dostosowane do konkretnego zadania. W końcu przesiewacze wibracyjne są używane w przypadku różnych elementów. Trzeba zwrócić uwagę także na parametry techniczne. Należy uwzględnić nie tylko szybkość przesiewania, ale także poziom hałasu czy zużycie energii. Po to, aby elementy tego typu były nie tylko wydajne, ale także pobierały stosunkowo mało prądu.

Macie relatywnie niewielkie pomieszczenia, gdzie odbywają się tego typu działania? W takim razie trzeba kupić stosunkowo niewielkie przesiewacze wibracyjne. Muszą one być dopasowane do wielkości konkretnego pomieszczenia. Bez wątpienia warto decydować się na przesiewacze wibracyjne, które są także proste w obsłudze. To zadanie powinno być wykonywane jak najbardziej intuicyjnie. Odpowiednie przesiewacze wibracyjne (można je znaleźć na przykład na stronie https://piomarsc.com/) gwarantują również bezpieczeństwo w trakcie pracy z nimi. Producenci przykładają bowiem do tej kwestii naprawdę dużą uwagę.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz