facebook

Agronomist – nowoczesna platforma internetowa dla nowoczesnego rolnika

27/05/2023
0 komentarzy

Nowoczesne gospodarstwo rolnicze działa jak przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w wytwarzaniu i sprzedaży żywności. Podobnie jak w przypadku innych firm, kluczowe znaczenie mają tu takie procesy, jak: - odpowiednie planowanie, - systematyczne monitorowanie procesów, - analiza procesów i wyciąganie wniosków, - wprowadzanie ewentualnych zmian, - zapobieganie kryzysom, reagowanie w przypadku ich wystąpienia.

Aby sprawnie zarządzać gospodarstwem, niezbędne jest doświadczenie, wysokiej jakości produkty oraz odpowiednie narzędzia. Niemniej ważny jest również dostęp do aktualnej wiedzy i narzędzi cyfrowych powstałych z myślą o rolnikach.

Ostatnie wymienione elementy zapewnia portal internetowy stworzony właśnie dla rolników – https://agronomist.pl/. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto zarejestrować się w serwisie i w pełni korzystać z jego zasobów.

Praktyczne narzędzia cyfrowe

Czy wiesz, że możesz oglądać swoje uprawy z góry, bezpłatnie i bez konieczności pożyczania lub zakupu drona? Satelitarny podgląd pół umożliwia program Satagro. Rozbudowany moduł analityczny pozwoli Ci ocenić stan upraw i zoptymalizować podanie nawozu, nawadnianie i inne procesy.

Z kolei aplikacja Agrivi pozwoli na efektywne planowanie poszczególnych działań w sezonie wegetacyjnym. Narzędzie umożliwi również zaplanowanie wykorzystania poszczególnych maszyn czy rozdzielanie zadań pomiędzy pracowników.

Sprawdź wszystkie programy, wybierz pasujące do Twoich potrzeb i ciesz się obfitymi plonami!

Źródło wiedzy eksperckiej związanej z rolnictwem

Lektura artykułów na portalu pozwoli Ci na bieżące śledzenie cen pszenicy i innych zbóż na giełdzie MATIF wraz z omówieniem czynników mających wpływ na ich wzrost lub spadek. Umożliwi to zaplanowanie najlepszego okresu na sprzedaż zasobów.

Artykuły dotyczące zagadnień prawnych z obszaru food & agro to możliwość zapoznania się z najnowszymi regulacjami czy zmianami przepisów. Napisane zwięzłym i prostym językiem pozwolą na zrozumienie nawet skomplikowanych zagadnień.

Sprawdź, co jeszcze przygotował zespół redakcyjny, regularnie odwiedzając portal. Naprawdę warto!

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz