facebook

Charakterystyka stolików kawiarnianych

01/02/2019
0 komentarzy

Wyposażenie kawiarni powinno zapewniać komfort i wygodę gościom lokalu, a jego pracownikom sprawną pracę i możliwość utrzymania idealnego porządku. Te wymogi spełniają specjalne blaty oraz stelaże do stolików kawiarnianych – element wyposażenia przystosowany do użytku komercyjnego pod każdym względem. Czym charakteryzują się wysokiej jakości stoliki kawiarniane?

Profesjonalne meble do kawiarni wymagają indywidualnie dopasowanych rozwiązań. Dlatego częstą praktyką jest składanie ich z osobno kupowanych stelaży i blatów. Przyjrzyjmy się każdemu z tych elementów.

Stelaże do stolików kawiarnianych

Stelaż stolika kawiarnianego powinien zapewniać mu idealną stabilność. Trudno delektować się kawą przy rozchwianym stoliku. To nie tylko odbiera przyjemność ze spotkania lub chwili samotności w kawiarni, ale też grozi oblaniem się gorącym napojem. Z tego powodu stelaże stolików kawiarnianych zazwyczaj są ciężkie, a ich stopka jest duża na tyle, aby przechylenie lub przewrócenie stolika było niemożliwe.

Drugim elementem zapewniającym komfort gościom kawiarni jest miejsce na nogi pod stołem. Dlatego w kawiarniach najczęściej stosuje się stelaże w formie pojedynczych słupków. Stoliki o czterech nogach nie zdawałyby egzaminu, ponieważ ograniczałyby ruchy oraz możliwości wygodnego siedzenia. Goście w kawiarni chcą czuć się swobodnie. Dzięki jednonożnym stołom mogą zasiąść obok siebie, naprzeciw siebie, przysiadać się do towarzyszy – stołowa noga nie ogranicza żadnej z tych konfiguracji.

Wreszcie stelaże stolików kawiarnianych muszą być estetyczne, ale też trwałe i odporne na obicia oraz częste czyszczenie. Ponieważ przy każdym stoliku każdego dnia siedzi wiele osób, obsługa kawiarni czyści stoliki raz po raz. Muszą one radzić sobie dobrze z wilgocią i wpływem środków czystości, ale też zarysowaniami i zanieczyszczeniami z obuwia gości.

Blaty do stolików kawiarnianych

Schludne, czyste i pozbawione rys stoliki kawiarniane to wizytówka lokalu. Niedoskonałości na blacie, który klient ma stale przed oczami, z pewnością nie ujdą jego uwadze. Dlatego tak ważne jest, aby blat był zadbany i atrakcyjny wizualnie.

Dobre blaty do stolików kawiarnianych powinny cechować się  podwyższoną odpornością na zarysowania, wysokie temperatury, wilgoć i zalania. Jednocześnie ich powierzchnia powinna łatwo poddawać się czyszczeniu i nie wchłaniać zanieczyszczeń ani rozlanych napojów.

Wszystkie wyżej wymienione warunki spełnia asortyment firmy Meblant. Oferuje ona dobre jakościowo meble, w tym wyposażenie kawiarni, które zadowoli nawet najbardziej wymagających właścicieli lokali oraz ich gości.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz