facebook

Co trzeba wiedzieć o wędkarstwie podlodowym?

01/03/2019
0 komentarzy

Jak wiadomo w Polsce jest wielu miłośników wędkarstwa, a zwłaszcza wśród Panów i nie ma się temu, co dziwić. To właśnie hobby, uspakaja, pomaga się odprężyć i spędzić fajnie czas, zazwyczaj w jakimś zacisznym miejscu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest kilka rodzajów wędkarstwa, a do jednych z najbardziej niebezpiecznych, zaliczyć można, tak zwane wędkarstwo podlodowe, które zdecydowanie największą popularnością cieszy się w Finlandii, z racji na panujące tam warunki, jednakże w naszym kraju wciąż zyskuje na popularności. Czym tak naprawdę jest tego typu wędkarstwo i jakie przynęty wędkarskie są niezbędne?

Czym jest wędkarstwo podlodowe?

Wędkarstwo podlodowe z powodu na szczególne wymogi połowu jest to najcięższa technika połowu - łowienie pod lodem, jaka wiąże się z zachowaniem wyjątkowej uwagi. Wędkarstwo podlodowe wymaga wykorzystania mocnego sprzętu, jaki zagwarantuje nam komfort podczas ciężkich warunków – wędzisko, kołowrotek oraz pozostałe elementy zestawu winny być zrobione z delikatnych oraz niezamarzających modułów. Wędkarstwo podlodowe wskazówki - charakterystyczne są też przynęty podlodowe, z jakich najpowszechniejsza jest mormyszka i błystki podlodowe. Podlodowe ryby to zwłaszcza płocie, leszcze oraz okonie. Prócz możliwości łowienia ryb poza okresem, technika podlodowa łączy się z wyjątkowymi okazjami lodowatej natury - tego typu wycieczki wędkarskie zapewniają spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu nie przyciągając uwagi na całkowitą aurę. Ekwipunek dla miłośników owej techniki jest duży. Wypatrywanie aury dopisującej wędkarstwu podlodowemu zapewnia rozkoszy, kiedy już wiemy, iż na najbliższym jeziorku jest obecnie duża powłoka lodu. Zabieramy ze sobą własne komplety wędkarskie - odmienne we współzależności od rodzaju połowu podlodowego. Najpowszechniejszymi są oblanka (znana podlodowa błystka), mormyszka i wędkarstwo spławikowe. Technikę trzeba dobrać we współzależności od łowiska, jak również osobistych zamiłowań. Niezwykle aktywni nad łowiskiem wybiorą mormyszkę lub zanęty Ci niezwykle spokojni ceniący sobie łagodniejsze wędkowanie wezmą wędkę spławikową. Rozwój sprzętu wędkarskiego gwarantuje nam skuteczniejsze wędkowanie podlodowe. Wybór żyłek, kołowrotków, wędzisk, i też echosond powoduje, iż przechytrzenie ryby jest jeszcze prostsze.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz