facebook

Czym różnią się Ford Tourneo i Ford Transit?

30/10/2019
3 komentarzy

W ofercie koncernu motoryzacyjnego Ford znajdują się nie tylko samochody osobowe, ale i samochody użytkowe, które znakomicie sprawdzają się przy prowadzeniu wielu rodzajów działalności gospodarczej.

Do grupy samochodów użytkowych zalicza się dwa modele pojazdów: Ford Tourneo i Ford Transit. Pomiędzy nimi występują pewne podobieństwa, ale także znaczące różnice. Poniżej dowiecie się jakie.

Samochody użytkowe - co jest ich wyróżnikiem i na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni dla siebie model?

Warto dokonać rozróżnienia między pojazdami użytkowymi marki Ford. To między innymi samochód dostawczo-osobowy, nowy Ford Transit Custom, jak i komfortowy van – samochód Ford Tourneo Custom. Mają one nie tylko wspólną część nazwy – Custom – ale są też oparte na tej samej konstrukcji. Różni je jednak przeznaczenie, ponieważ nowy Ford Tourneo Custom jest busem, a z kolei nowy Ford Transit Custom jest głównie autem dostawczym o wysokiej ładowności.

Kolejne, podobne nie tylko pod względem nazewnictwa, modele to nowy Ford Transit Courier oraz Ford Tourneo Courier. Transit Courier to typowy dostawczak, o pojemności 660 l, a Ford Tourneo Courier jest dużym, wygodnym vanem, którym bez trudu może podróżować cała rodzina wraz z dużymi bagażami.

Na liście pozostają jeszcze modele Ford Transit Connect i Ford Tourneo Connect. Transit jest naprawdę dużym samochodem dostawczym, a Tourneo Connect oferuje komfortową przestrzeń, która z łatwością pomieści nawet 7 osób. Auto świetnie sprawdzi się podczas podróży z rodziną czy przyjaciółmi oraz w pracy, przy przewożeniu różnych towarów i produktów.

Ford stawia na duże samochody - ponieważ większy oznacza zdecydowanie większe możliwości!

Samochody dostawcze Ford Transit oraz rodzinne, duże samochody typu van z modelu Ford Tourneo cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. To samochody, które są bezpieczne, a przy tym można nimi komfortowo podróżować i przewozić różne ładunki – większe i mniejsze. Można bez problemu dostosować wielkość, typ i zakres wyposażenia samochodów użytkowych Ford Transit i Ford Tourneo do indywidualnych oczekiwań i preferencji docelowych użytkowników takich pojazdów. Wszystkie wymienione modele sprawdzą się idealnie w różnych rodzajach działalności gospodarczej. 

 

zgłoś naruszenie

Komentarze (3)

 • 19.08.2021 (20:03)
  ROZATROPNY
  Tak, autor w ogole na pytanie sobie postawione nie odpowiedzial
 • 16.06.2021 (08:20)
  Powaznie
  "Brawo" za "artykuł" , zamiast danych z wymiarami i danymi aut dostalem papkę slow. Nędza.
 • 18.11.2020 (16:40)
  Czekam Zbigniew
  Kiedy się pojawi informacja, czym się różnią ?

Dodaj komentarz