facebook

Jak dobrze wybrać odzież roboczą?

01/08/2019
0 komentarzy

Odzież robocza jak i także odzież ochronna ma kilka zadań. Przede wszystkim ma zwiększyć komfort jak i także bezpieczeństwo pracownika, który jest narażony na wszelkie zabrudzenia oraz także na oddziaływania szkodliwych czynników dla naszego zdrowia. Zależnie od samych wymagań konkretnego stanowiska istnieje tak naprawdę całe mnóstwo możliwości, przystosowania estetyki już szczególnie roboczej odzieży, a w stopniu mniejszym ochronnej odzieży.

Pamiętajmy, że odzież ochronna oraz odzież robocza nie jest tym samym. Z praktycznych względów odzież robocza oraz odzież ochronna traktowane są często łącznie. Niby mogą to być ubrania tego samego producenta, dla tego samego odbiorcy i w sposób podobny realizacji samych zamówień. Są to jednak wyłącznie nieliczne podobieństwa. Nie mają one zupełnie związku z funkcjami typów tych odzieży.

A jak z różnicami?

Zaraz się przekonamy, że różnic jest całe mnóstwo. Na pewno ubrania te równią się cechami, czynnikami przed którymi chroni, zabrudzeniami, szkodliwymi substancjami dla zdrowia, certyfikacjami, możliwość dostosowywania estetyki, odniesienie do własnej odzieży oraz zastępowanie całkowite własnej odzieży. Są to oczywiście ogólne najbardziej ujęcie różnić pomiędzy odzieżą ochronną oraz odzieżą roboczą. Ze względu na właściwości typów poszczególnych odzieży pojawić się mogą różnice jeśli chodzi o dostępność wersji letniej oraz wersji zimowej. Co więcej także jeśli chodzi o wersje damskie oraz o wersje męskie.

Jak można podzielić odzież roboczą?

Kryterium podstawowym, który jest stosowany przy podziale roboczej odzieży jest przynależności do grupy określonej asortymentowej. Pod tym właśnie względem robocza odzież się różni niewiele od podziału własnej odzieży. Odzież dzieli się na:

  • spodnie, krótkie spodenki, ogrodniczki,
  • kamizelki, bluzy, koszule, koszulki,
  • obuwie,
  • rękawiczki, czapki, kaski, bielizna, okulary.

Szczególnym typem roboczej odzieży jest odzież, która jest dedykowana grupom poszczególnym zawodowym: ogrodnicza, lekarska, dla gastronomii, odzież dla mechaników i tym podobne. Wszystkie te rodzaje możemy kupić w sklepie internetowym dostępnym na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl/ - BHP Nawigator.

Jaki materiał na roboczą odzież?

Z praktycznych względów odzież roboczą dzielimy także na materiał, z którego odzież wykonana została. Pierwszy tym odzieży, to odzież bawełniana. Inaczej odzież drelichowa. Jest to odzież przewiewna. Może ona występować w bardzo różnych gramaturach jak i także szerokiej kolorystycznej palecie. Jest to rodzaj dominujący wśród odzieży roboczej biorąc pod uwagę materiał użyty. Kolejna odzież, to odzież bawełniana z domieszkami. Jest to odzież domieszkowana syntetycznymi włóknami. Przez takie połączenie bawełna zmienia bezpośrednio swoje właściwości. Odzież tego rodzaju jest najczęściej znacznie trwalsza. Do tego również wykazuje dużo lepsze wodoodporne właściwości oraz właściwości olejoodporne. Jest także do wyczyszczenia o wiele łatwiejsza. Ostatni rodzaj odzieży roboczej ze względu na materiał, to odzież bawełniana, ale z całkowicie innych tkanin. Chodzi o takie tkaniny jak stylon, polar czy też flanela. Czasem jest stosowany polipropylen. Z racji na właściwości specyficzne jest to przede wszystkim odzież, która jest dedykowana grupom poszczególnym zawodowym. 

Podsumowanie

Jak widać temat odzieży roboczej jest tematem złożonym oraz skomplikowanym. Wybór konkretnej odzieży nie jest zbyt prosty. Wręcz można by było powiedzieć, że jest to wybór bardzo trudny. Na rynku odzież robocza występuje w wielu możliwościach. Tak naprawdę to jaką my wybierzemy opcję zależne jest tylko i wyłącznie od nas. Pod uwagę powinniśmy wziąć uprawiany przez nas zawód jak i także materiał oraz dopasowanie odzieży. Gdy tego nie dopilnujemy, to na pewno będziemy żałować. Pamiętajmy, że najważniejsza jest wygoda oraz nasz komfort. Bez tego praca wykonywana przez nas będzie bardzo utrudniona. Musimy to mieć na uwadze. Postawmy na dobrej jakości ubrania, a nasza praca będzie przebiegała szybko i bezproblemowo.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz