facebook

Jakie akwarium dla bojownika kupić?

08/06/2021
0 komentarzy

Osoby rozpoczynające dopiero swoje hobby związane z akwarystyką często się zastanawiają, jakie rybki będą najlepszym wyborem do ich akwarium. Dziesiątki różnych gatunków nie ułatwiają wyboru. Specjaliści są jednak zgodni. Jednym z bezpieczniejszych wyborów na początek jest bojownik. To piękna rybka w pomarańczowym kolorze. Niezwykle zwinna i bardzo ładnie prezentująca się w wodzie. Jest przy tym mało wymagająca, stanowiąc optymalny wybór dla początkującego akwarysty. Oczywiście wraz z decyzją o wyborze rybki, należy także zdecydować o pojemności akwarium, które trzeba dla niej kupić.

Ile wody potrzebuje bojownik?

Pomimo tego że bojownik to rybka o stosunkowo niewielkich rozmiarach, to jednak potrzebuje ona dosyć dużo wody. Jeszcze do niedawna twierdzono że wystarczy jej 5 do 6 litrów. Jednak badania dowodzą że optymalna ilość wody dla jednego bojownika to 20 do 30 litrów. Co to oznacza? Że należy szukać akwarium o mniej więcej takiej pojemności. To bardzo cenna informacja, ponieważ zakup małego akwarium może sprawić że będziemy ograniczeni wyłącznie do kilku małych gatunków rybek, które nie potrzebują dużych ilości wody. Okazały i budzący sympatię bojownik pozostanie wówczas poza naszym zasięgiem.

Jakie akwarium najlepsze dla bojownika?

Wybór akwariów na rynku jest bardzo duży. Można znaleźć zarówno tanie akwaria w cenie nieco ponad 100 złotych, jak i droższe akwaria na stalowych stelażach. Osobiście polecamy te drugie, które wydają się być znacznie solidniejszymi i bezpieczniejszymi konstrukcjami. Pamiętać należy o tym, że wypełnione wodą, urządzeniami oraz kamieniami akwarium może ważyć nawet 50 kg. Planując umieszczenie tak ciężkiego akwarium na meblach, trzeba się liczyć z tym że mogą one nie utrzymać tak dużego obciążenia. Rozwiązanie zapewniające wysokie bezpieczeństwo dla domu i znajdującego się wewnątrz bojownika jest klejone akwarium osadzone na samonośnej konstrukcji stalowej.

Ile kosztuje sprawdzone akwarium

Na zakup akwarium może wystarczyć pożyczka – szybka gotówka. Koszt przyzwoitej jakości akwarium to od 300 złotych wzwyż. Wydaje się to dosyć dużo za 5 sklejonych ze sobą szyb. Być może i tak, ale pamiętajmy że akwaria produkuje się ze specjalnych gatunków szła hartowanego. Jeśli nie chcesz wydawać na taki zakup swoich oszczędności, dowiedz się czy może być ci udzielona szybka gotówka na prezent dla młodego akwarysty. Idealnym miejscem do zakupu akwariów są specjalistyczne sklepu, których personel na pewno pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz