facebook

Kto odpowiada za serwis toalet przenośnych?

19/05/2022
0 komentarzy

Wynajęcie toalety przenośnej jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku organizacji imprez masowych czy prac budowlanych. Dzięki nim zapewnia się pracownikom lub uczestnikom wydarzenia odpowiednie warunki sanitarne. Co jednak robić w przypadku przepełnienia kabin? Lub gdy którykolwiek element WC zostanie uszkodzony? Kto za to odpowiada i kto powinien zająć się czyszczeniem? Przyjrzyjmy się tym kwestiom.

Na czym polega serwis mobilnego WC?

Kompleksowy serwis toalet mobilnych powinien obejmować:

– wybieranie nieczystości przy użyciu wozu asenizacyjnego,

– mycie i dezynfekcję kabin przy pomocy biodegradowalnej chemii oraz myjki ciśnieniowej,

– uzupełnienie płynu dezynfekująco-zapachowego,

– uzupełnienie papieru toaletowego minimum dwiema rolkami,

– naprawę usterek.

Serwisowanie nie powinno więc zająć więcej niż 10 minut. Oczywiście czas wydłuża się w przypadku napraw. Poza tym mogą pojawić się sytuacje, w których cała kabina musi zostać wymieniona. Kto wówczas za to odpowiada i kto powinien ponieść koszt napraw lub czyszczenia WC?

Wynajem toalet przenośnych Gdańsk wraz z serwisem

W stanowczej większości przypadków odpowiedzialność za wybieranie nieczystości, dezynfekcję i uzupełnianie środków czystości bierze na siebie firma dostarczająca toaletę mobilną. Można to uznać za standard. Wynika to z faktu, że nie opłaca się zatrudnianie jednej firmy do dostarczenia WC, a drugiej do obsługi wozu asenizacyjnego. Oczywiście istnieje szansa, że skorzystanie z dwóch usług u różnych przedsiębiorców może okazać się ostatecznie tańsze, ale oszczędności są raczej znikome. Poza tym to bardzo niewygodne. Dużo lepiej połączyć w jednej firmie czyszczenie i wynajem toalet przenośnych Gdańsk należy do miast, w których takie rozwiązanie cieszy się największą popularnością.

Za stan konstrukcji kabin odpowiada osoba zamawiająca usługę. Jeśli więc dojdzie do ich zniszczenia (np. spalenia) bądź pomalowania na nich graffiti, koszt napraw ponosi klient. To takich sytuacji dochodzi jednak niezwykle rzadko. Stosunkowo częściej zdarza się, że jakiś element ulega uszkodzeniu wskutek naturalnej eksploatacji (np. zepsute zawiasy). Wówczas za naprawę płaci właściciel kabiny. Jeśli zaś chodzi o wymianę papieru toaletowego i uzupełnienie płynów dezynfekująco-zapachowych, to koszt jest wliczony w cenę usługi.

Wynajem toalet przenośnych Bydgoszcz — komu zlecić usługę?

Aby mieć pewność, że serwisowanie będzie przebiegać sprawnie i terminowo, należy skorzystać z usług proponowanych przez doświadczone firmy. Dysponują one odpowiednią ilością wygodnych kabin, a także wozami asenizacyjnymi. W efekcie serwis toalety przenośnej odbywa się regularnie, bez żadnych przeszkód. Na dodatek wszystkie niezbędne czynności specjaliści wykonują w ekspresowym tempie.

Jeśli chodzi o wynajem toalet przenośnych Bydgoszcz i Gdańsk mogą w tym zakresie liczyć na pomoc naszego przedsiębiorstwa. Zainteresowanych profesjonalnymi usługami zachęcamy do skontaktowania się drogą telefoniczną bądź mailową.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz