facebook

Laminaty HPL - jak utrzymać je w czystości?

24/01/2019
0 komentarzy

Laminaty HPL to termoutwardzane tworzywa warstwowe, otrzymywane przez prasowanie w warunkach wysokiego ciśnienia oraz temperatury kliku warstw papieru rdzeniowego, impregnowanego żywicą fenolową i papieru dekoracyjnego. Jest on pokrywany żywicami melaminowymi. Używa się go do aranżacji podłóg, paneli ściennych, drzwi parapetów czy mebli. Jak utrzymać je w czystości?

Lamianty HPL to wyjątkowe produkty, posiadające szereg zalet. Dzięki swoim unikatowym właściwościom stosować możemy je w wielu różnych dziedzinach i gałęziach gospodarki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zastosowanie i właściwości

Laminaty HPL cechuje wyjątkowo twarda powierzchnia, odporność na czynniki biologiczne i chemiczne, a także na zmienne warunki atmosferyczne. Laminaty te nie butwieją, nie korodują oraz nie podlegają szkodliwemu działaniu promieni UV. Nie przewodzą prądu, a także są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zwolennicy omawianych produktów wskazują także na ich różnorodność oraz możliwość wyboru laminatu, spełniającego nasze nawet najbardziej wygórowane wymagania. Występują one bowiem w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, w barwach jednolitych lub drewnopodobnych, z połyskiem lub w odcieniu matowym. Mogą mieć strukturę gładką lub strukturę pomarańczy. Dostępne są także różne formaty oraz różne grubości.

Zastosowanie laminatów HPL jest bardzo szerokie. Idealnie nadają się do:

  • płyt elewacyjnych
  • zabudowy balkonów
  • podbitek dachowych
  • kabin sanitarnych
  • ścianek działowych
  • okładzin w laboratoriach i szpitalach

Jedną z renomowanych firm, zajmującą się wyrobami z laminatów HPL, jest producent kabin sanitarnych Sanipol. W jej ofercie znajdziemy także szafki basenowe HPL oraz blaty wodoodporne, a także wysokiej jakości kabiny do przebieralni.   

Utrzymanie czystości

Oprócz wymienionych wyżej zalet, laminaty HPL to także produkty, które wyjątkowo łatwo będzie nam utrzymać w czystości. W większości przypadków wystarczyć będzie ciepła woda, z dodatkiem płynu myjącego lub innych domowych standardowych środków czystości. Do poważniejszych zabrudzeń potrzebne będzie mleczko do czyszczenia. Pomimo intensywnej eksploatacji omawianych produktów, zwłaszcza jeśli są one elementem kabin sanitarnych, a także ich zabrudzenia, czyszczenie nie sprawia trudności. Co ważne, nie wymaga użycia specjalistycznych czy niebezpiecznych środków czystości.      

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz