facebook

Piwa trzcinowe słodowe. Charakterystyka

04/11/2019
0 komentarzy

Jeśli lubisz odkrywać nowe charakterystyczne smaki. Jeśli nie jesteś wrogiem słodkiej nuty w aromacie i smaku piwa. Powinieneś spróbować ciekawej propozycji na rynku piwowarskim jaką jest piwo Trzcinowo Słodowe. Ten złocisty, lekko mętny, jakby zamglony lager da Ci orzeźwienie w upalne dni i pozwoli cieszyć się słodyczą podczas wieczornego relaksu.

Jak powstaje piwo Trzcinowo Słodowe?

Piwo Trzcinowo Słodowe kolorem przypomina równocześnie bursztyn, owocową herbatę i sok z rabarbaru. To piwo  smakowe, niefiltrowane z pianą białą, niską i gruboziarnistą, która po opadnięciu pozostawia nikłe ślady na szkle. Charakterystyczna słodka nuta w smaku jest efektem wzbogacenia piwa naturalnym cukrem trzcinowym.

Piwo Trzcinowo Słodowe nie jest wytworem wielkich, masowych browarów tylko piwem lokalnym. Pochodzącym z browaru regionalnego Pilsweiser Grybów. Tradycje tego browaru sięgają aż 1804 roku, a obecnie jest ostatnim browarem regionalnym w Małopolsce i Podkarpaciu. Obecnie browar Pisweiser Grybów warzy piwo w siedmiu ekstraktach od 10 blg do 22 blg.

Dla kogo?

Piwo Trzcinowo Słodowe to nie jest zwykły, masowy lager. To rozwiązanie dla osób, które nie uciekają od nuty słodyczy w smaku piwa. W zapachu dominuje aromat słodyczy i słodu. W smaku jest słodkie, ale nie przesłodzone i nie lepkie, dlatego nie zasłodzi.

Piwo Trzcinowo Słodowe cenią szczególnie Panie, za jego lekkość i orzeźwiający smak. To także rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią pić piwa z sokiem. Ponieważ w piwie znajdziemy dodatek syropu z cukru trzcinowego (2%). Moc piwa Trzcinowo-Słodowego to 4,5% alkoholu, ekstrakt 12 blg.

Piwo Trzcinowo Słodowe to także bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które cenią sobie piwa miodowe. Ponieważ zapewniają podobną słodycz, ale wciąż są bardzo orzeźwiające i lekkie.

Gdzie kupić?

Piwo Trzcinowo Słodowe, jak wszystkie trunki Browar Regionalnego Pilsweizer można kupić nie tylko w siedzibie browaru w Siołkowej leżącej pod Grybowem (w okolicy Nowego Sącza), ale również u partnerów browaru i sklepach patronackich, znajdujących się m.in. w Gorlicach, Nowym Sączu, Tarnowie, Krakowie, Zakopanym, Żabnie, Piwnicznej, Poroninie oraz w innych punktach województwa Małopolskiego i Podkarpackiego.

Podsumowują, należy dodać, że Trzcinowo Słodowe to piwo dedykowane przede wszystkim osobom lubiącym piwa z dodatkiem soku. Dlatego jeśli Ty cenisz sobie piwo pełne goryczy i gorzkie, na pewno nie przekonasz się do Słodowego. Jeśli jednak uważasz, że piwo może być nie tylko smaczne, ale także i słodkie – wówczas Trzcinowo-Słodowe nie powinno Cię zawieźć.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz