facebook

Piwa trzcinowe słodowe. Charakterystyka

04/11/2019
0 komentarzy

Jeśli lubisz odkrywać nowe charakterystyczne smaki, jeśli nie jesteś wrogiem słodkiej nuty w aromacie i smaku piwa – powinieneś spróbować ciekawej propozycji na rynku piwowarskim jaką jest piwo Trzcinowo Słodowe. Ten złocisty, lekko mętny, jakby zamglony lager da Ci orzeźwienie w upalne dni i pozwoli cieszyć się słodyczą podczas wieczornego relaksu.

Co charakteryzuje piwo Trzcinowe Słodowe?

Piwo Trzcinowe Słodowe kolorem przypomina równocześnie bursztyn, owocową herbatę i sok z rabarbaru. To piwo smakowe, niefiltrowane, z pianą białą, niską i gruboziarnistą, która po opadnięciu pozostawia nikłe ślady na szkle. Charakterystyczna słodka nuta w smaku jest efektem wzbogacenia piwa naturalnym cukrem trzcinowym.

Piwo smakowe Pilsvar Trzcinowe Słodowe nie jest wytworem wielkich, masowych browarów, tylko piwem lokalnym pochodzącym od producenta z Grybowa. Tradycje tego browaru sięgają aż 1804 roku, a obecnie jest on jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. Warzone jest w nim piwo w siedmiu ekstraktach od 10 blg do 22 blg.

Dla kogo?

Piwo Trzcinowe Słodowe to nie jest zwykły, masowy lager. To rozwiązanie dla osób, które nie uciekają od nuty słodyczy w smaku piwa. Piwo Trzcinowe Słodowe cenią szczególnie Panie, za jego lekkość i orzeźwiający smak. To także rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią pić piwa z sokiem, ponieważ w piwie znajdziemy dodatek syropu z cukru trzcinowego (2%). Moc tego piwa to 4,5% alkoholu, ekstrakt 12 blg.

Piwo Trzcinowe Słodowe to także bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które cenią sobie piwa miodowe. Ponieważ zapewniają podobną słodycz, ale wciąż są bardzo orzeźwiające i lekkie.

Gdzie kupić?

Piwo Trzcinowe Słodowe, jak wszystkie piwa Pilsvar można kupić nie tylko w siedzibie browaru w Siołkowej leżącej pod Grybowem (w okolicy Nowego Sącza), ale również u partnerów browaru i w sklepach patronackich, znajdujących się m.in. w Gorlicach, Nowym Sączu, Tarnowie, Krakowie, Zakopanym, Żabnie, Piwnicznej, Poroninie oraz w innych punktach województwa małopolskiego i podkarpackiego. Coraz częściej piwa regionalne spotkać można w sieciach dyskontów spożywczych czy w lokalach gastronomicznych. Piwo Trzcinowe Słodowe należy do piw ekskluzywnych, na półkach sklepowych znajdziemy je w butelkach z białego szkła.

Podsumowując, należy dodać, że Trzcinowe Słodowe to piwo dedykowane przede wszystkim osobom lubiącym piwa z dodatkiem soku. Dlatego jeśli Ty cenisz sobie piwo pełne goryczy i gorzkie, raczej nie przekonasz się do Słodowego. Jeśli jednak uważasz, że piwo może być nie tylko smaczne, ale także i słodkie – wówczas Trzcinowe Słodowe nie powinno Cię zawieść.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz