facebook

Porcelanowe talerze do pizzy. Charakterystyka

27/02/2019
0 komentarzy

Nie ma chyba na świecie zbyt wielu osób, które nie lubią pizzy. Początkowo była ona domeną Włochów, jednak z czasem na dobre zadomowiła się w wielu innych krajach. Coraz częściej pizzę przyrządzamy także we własnych domach, na przykład jako poczęstunek dla odwiedzających nas gości. Na taką okazję warto zaopatrzyć się w specjalne talerze do podawania pizzy, najlepiej porcelanowe. Przedstawiamy ich charakterystykę.

Jakie talerze do pizzy?

Mówi się, że gdy na stole pojawia się pyszna i pachnąca pizza, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Prawda jest jednak taka, że jeśli nie jest ona wygodnie i estetycznie podana, to jej jedzenie nie przyniesie nam aż takiej radości.

Kształt i wielkość tradycyjnej pizzy sprawia, że wymaga odpowiedniego podania. Powinno się serwować ją w ten sposób, aby można było ją wygodnie ułożyć i pokroić. Nie ma bowiem niczego gorszego od ślizgających się kawałków pizzy po zbyt małych talerzach.

Na rynku znaleźć można wiele specjalnych akcesoriów do pizzy, także talerzy. Do serwowania tego dania najlepiej wybierać talerze o średnicy odpowiadającej jego rozmiarom. Najczęściej spotykanymi są talerze do pizzy o średnicy 42,5 cm, 33 cm oraz 27 cm. Ciekawą propozycją może być także talerz półkolisty, idealny do podawania połówki pizzy lub pizzy calzone, czyli takiej mającej formę półkolistego pieroga.

Zalety talerzy do pizzy

Moda na jedzenie i samodzielne przygotowywanie pizzy we własnej kuchni trwa w Polsce już od kilku lat. W sklepach można więc znaleźć wiele akcesoriów ułatwiających jej przygotowywanie, w tym blachy, siatki, formy, radełka do nacinania, a także zębatek nożyki do krojenia, łopatki do nakładania i talerze. Te ostatnie dają możliwość serwowania włoskiego przysmaku tak, jak w prawdziwej pizzerii. Ponadto, większość talerzy pozwala na wygodne krojenie pizzy na kawałki, dzięki czemu jedzenie jej nie przynosi żadnych trudności.

Talerze do pizzy są naczyniami wielofunkcyjnymi – swobodnie można podawać na nich także inne potrawy, w tym gorące zapiekanki i smaczne przekąski. Ze względu na ich rozmiary, doskonale sprawdzą się także w roli talerzy do podawania przystawek, takich jak sery i wędliny.

-"Nie da się ukryć, że pizza podana na eleganckim, porcelanowym talerzu nie tylko doda walorów estetycznych tej wyjątkowej potrawie, ale także zrobi wrażenie na zaproszonych gościach" – zauważa nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.

Dlaczego warto wybierać porcelanowe talerze na pizzę?

Porcelanowe talerze, także te przeznaczone do serwowania pizzy, mają wiele zalet, spośród których największą jest ich elegancki, klasyczny wygląd. Każdy posiłek podany na porcelanowym talerzu staje się bardziej wykwintny i subtelny jednocześnie.

Talerze do pizzy z porcelany to doskonały wybór, ponieważ porcelana jest tworzywem odpornym na bardzo wysokie temperatury. Można więc bez obaw podawać na nich pizzę prosto z pieca lub piekarnika. Ponadto, danie to będzie pięknie prezentować się na porcelanowych talerzach w naturalnym, stonowanym kolorze.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz