facebook

W centrum czy na obrzeżach - gdzie szukać dobrego noclegu?

29/03/2019
0 komentarzy

Nie tylko cena czy standard zakwaterowania może wyróżniać hotele, ale także jego położenie. Hotel w dobrej lokalizacji dla każdego może oznaczać coś innego. Jedni wolą ulokowanie w centrum miasta, a inni preferują położenie na jego obrzeżach. Wybór uzależniony powinien być także od osobistych preferencji oraz powodu, dla którego postanowiono odwiedzić dane miasto.

Zakwaterowanie w centrum miasta

Centrum uważane jest za dogodną lokalizację ze względu na niewielką odległość do głównych punktów w mieście. Najwięcej sklepów, zabytków, obiektów kulturalno-rozrywkowych i innych atrakcji turystycznych znajduje się właśnie w środku miast. Hotel położony w centrum umożliwia poruszanie się pieszo. Jednak ze względu na tłoczne uliczki i korki, nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób zmotoryzowanych. Opuszczenie centrum i powrót do niego, dojazd do konkretnego celu lub wyjazd za miasto mogą być bardzo kłopotliwe przez natężony ruch miejski. Z hoteli położonych w centrum swobodnie korzystają turyści, jednak osoby przejezdne lub biznesmeni mogą odczuwać dyskomfort. 

Hotel znajdujący się na obrzeżach miasta

Cicha i spokojna okolica z dala od miejskiego zgiełku to jedna z zalet, jaką może pochwalić się hotel ulokowany na obrzeżach. Dzięki temu można odpoczywać nie tylko w wynajętym pokoju, ale również na świeżym powietrzu w pobliskich okolicach. Położenie niedaleko głównej drogi prowadzącej do miasta pozwala szybko dotrzeć na miejsce bez niepotrzebnego kręcenia się w kółko. Natomiast sąsiedztwo obwodnicy umożliwia bezproblemowe ominięcie aglomeracji, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Na obrzeżach jest także znacznie łatwiej znaleźć miejsce parkingowe niż w ruchliwych uliczkach miasta.

Położenie w centrum nie zawsze jest wygodne

Duże markety i niektóre centra handlowe często zlokalizowane są na wyjeździe. To samo dotyczy wielu firm sektora przemysłowego. Dlatego dla biznesmenów hotel na obrzeżach zazwyczaj jest lepszym rozwiązaniem niż ścisłe centrum miasta. Łatwiej jest raz na jakiś czas wybrać się w określonym celu do centrum niż bez przerwy się po nim kręcić, szukać wolnych miejsc parkingowych i stać w korkach. Pracownik hotelu Sleep we Wrocławiu dodaje: "Niektóre hotele posiadają w swojej ofercie możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub pomieszczenia przeznaczonego na imprezy okolicznościowe. W takim przypadku dużą rolę odgrywają miejsca parkingowe, których w mieście może zabraknąć". Dużym atutem hoteli położonych poza centrum jest także ich cena – z reguły płaci się mniej niż za dobę w centrum.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz