facebook

Najważniejsze parametry techniczne drukarek. Poznaj te najważniejsze

28/10/2019
0 komentarzy

Wybór drukarki nie jest łatwy ze względu na dość duży wybór różnych urządzeń. Kluczowym kryterium wyboru drukarki powinno być zawsze jej przeznaczenie, bo to właśnie ono decyduje o funkcjonalności zakupionego urządzenia. Na jakie parametry techniczne drukarek trzeba zwracać uwagę podczas zakupu? Co decyduje o funkcjonalności drukarki oraz ma wpływ na koszty jej użytkowania?

Jaką drukarkę wybrać do firmy?

Korzystając z drukarki sporadycznie, nie musimy zwracać szczególnej uwagi na parametry techniczne urządzenia, bo wydrukowaniu kilku stron w miesiącu podoła każda drukarka domowa lub urządzenie wielofunkcyjne. Problem zaczyna się w momencie wyboru drukarki do biura, która ze względu na intensywne użytkowanie, powinna być nie tylko w pełni funkcjonalna, ale także tania w eksploatacji

- "Profesjonalne drukarki cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, które wpływają na ich funkcjonalność oraz wygodę użytkowania urządzeń przeznaczonych do intensywnej pracy. Wybór drukarki powinien uwzględniać jej przeznaczenie oraz dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne wraz z rozwojem działalności. Nie bez znaczenia jest też koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych, wydajność urządzenia oraz prędkość druku" – wyjaśnia ekspert z firmy ZiZako.

Ważne parametry techniczne drukarek

O komforcie korzystania drukarki, decyduje kilka ważnych czynników, wśród których warto zwracać szczególną uwagę zarówno na rodzaj urządzenia, jak i ważne parametry techniczne.

Po pierwsze: prawidłowy wybór rodzaju drukarki

Rodzaj drukarki ma znaczenie ze względu na jakość druku oraz jego prędkość i koszty związane z codziennym korzystaniem z urządzenia. W sklepach dostępne są m.in. drukarki atramentowe i drukarki laserowe, które sprawdzą się zarówno w małych biurach, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Po drugie: rozmiar druku

Kupując drukarkę, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar stosowanego w niej papieru. Im większa różnorodność dostępnych opcji, tym drukarka zyskuje na funkcjonalności.

Po trzecie: prędkość druku w czerni oraz w kolorze

Oczekiwanie na drukowane dokumenty generuje stratę czasu, na którą nie można sobie pozwolić. Szybkość druku to jeden z ważnych parametrów technicznych drukarki, który zawsze trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu urządzenia.

Po czwarte: opcje sieciowe

Bezprzewodowa łączność drukarki z komputerami i urządzeniami mobilnymi w znacznym stopniu ułatwia pracę i pozwala na sprawne wykonywanie codziennych obowiązków oraz zdalne drukowanie dokumentów. 

Na jakie jeszcze parametry techniczne warto zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki? Liczy się także, wartość obciążenia miesięcznego urządzenia, koszty eksploatacyjne, dostępność oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i tańszych zamienników, rodzaj oraz ilość dostępnych złącz, kompatybilność z użytkowanymi systemami operacyjnymi komputerów oraz urządzeń mobilnych i serwis gwarancyjny oferowany przez producenta lub sprzedawcę.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz