facebook

Jak wykonane są zbiorniki elastyczne na nawozy płynne?

01/09/2021
1 komentarzy

Zbiorniki na nawozy płynne muszą być wytrzymałe, szczelne i odporne na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Obecnie odchodzi się od produkowania tych pojemników z podatnej na korozję stali. Według specjalistów doskonałą alternatywą dla tego surowca jest polietylen. W przypadku zbiorników elastycznych do produkcji używa się technicznych tkanin PCV. Jak dokładnie robi się takie pojemniki na nawozy płynne?

Zbiorniki elastyczne na nawozy płynne i ich konstrukcja

Na początek warto wspomnieć, że konstrukcja pojemników na nawozy płynne umożliwia ich wygodny transport oraz montaż czasowy lub na stałe. Zbiorniki elastyczne są lekkie i z łatwością da się je umieścić na dowolnym płaskim terenie, który uprzednio pokrywa się folią. Komfort użytkowania takich elementów związany jest z faktem, że są one dostarczane w formie zwiniętego worka napełnianego płynem.

Konstrukcja elastycznych zasobników na nawozy płynne jest oparta na wysokiej jakości tkaninach technicznych. Z takich surowców tworzy się odporne na przeciekanie i bardzo funkcjonalne pojemniki, które wyglądem przypominają napełniony wodą worek lub balon. Warto także wspomnieć, że użyty do produkcji PCV jest wysoce odporny na rozciąganie.

Zbiorniki elastyczne na nawozy płynne nie są szyte lub klejone, a po prostu zgrzewane. Zapewnia to dużą odporność i wytrzymałość sięgającą kilkudziesięciu lat. Wszystkie dostępne na rynku produkty tego typu muszą spełniać europejskie normy i nie wymagają pozwolenia na budowę.

– Zbiorniki elastyczne na nawozy płynne tworzy się z dobrze opracowanych materiałów, które wytrzymują kontakt z czynnikami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu lub promieniowanie UV. Tkaniny techniczne są także odporne na wysokie temperatury oraz korozję. Technika zgrzewania jest innowacyjną metodą, która umożliwia stworzenie produktu o długoletniej gwarancji. Warto także wiedzieć, że elementy te w 100% podlegają recyklingowi – informuje pracownik firmy MiM Zbiorniki ze Szczecina.

W skrócie więc pojemniki elastyczne są tworzone z tkanin PCV, które tnie się na wybrany wymiar i zgrzewa w celu zachowania jak największej szczelności.

Ciekawostki o zbiornikach elastycznych na substancje płynne

Historia zbiorników elastycznych sięga roku 1950 kiedy to wynalazł je André Labaronne. Od tamtej pory pojemniki te przeszły dużą metamorfozę, jednak ich projekt i ogólna zasada działania bazują właśnie na pierwszym prototypie. W przypadku zasobników na substancje chemiczne oraz nawozy stosuje się specjalnie opracowane materiały – odmienne niż w zbiornikach na wodę lub mniej aktywne substancje.

zgłoś naruszenie

Komentarze (1)

  • 06.03.2022 (21:40)
    Marek
    Te zbiorniki wcale nie są takie lekkie potrafią ważyć puste nawet ok. 650kg

Dodaj komentarz