facebook

Propozycje skutecznych nawozów do ogrodowych iglaków

27/12/2020
0 komentarzy

Nawożenie naszych roślin jest niezwykle ważne. Umożliwia ono swobodny oraz zdrowy wzrost zielonych okazów, aby mogły wiosną oraz latem prezentować się swoim pełnym urokiem. Dla wielu ogrodników poprawne nawożenie iglaków może być dość sporym wyzwaniem, dlatego wychodzimy z ciekawą formą pomocy! W tym artykule postaramy się przedstawić skuteczne nawozy do tego drzewek lub krzewów.

Nawozy do iglaków – kiedy je stosować?

Bardzo ważny jest moment, w którym rozpoczniemy nawożenie naszych roślin. W przypadku iglaków okres ten rozpoczyna się wczesną wiosną, konkretnie od marca. Rusza wtedy wegetacja i trzeba w jak najlepszy sposób zadbać o to, aby nasze młode okazy mogły rozwijać się w jak najlepszy sposób. Nawozy do iglaków możemy podzielić na wiele kategorii, jednak zaczniemy od wieloskładnikowych, które powinny zawierać jak największą dawkę azotu. Jest to niesamowicie ważny składnik, ponieważ wpływa on na rozwój igieł oraz łusek młodych drzewek. Czynność nawożenia musimy powtarzać kilkukrotnie, ponieważ jedna dawka środka starczy naszym roślinom na 3 lub 4 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że okres nawożenia tego typu produktem należy zakończyć w lipcu. Jest to głównie spowodowane wysoką zawartością azotu w stosunku do reszty elementów.

Postaw na długodziałające nawozy do roślin iglastych!

Długodziałające nawozy do roślin iglastych są znacznie wygodniejszą opcją, choć nie najwygodniejszą.  Nie wymagają one stosowania co 3-4 tygodnie, a co 3 miesiące. Z całą pewnością jest to o wiele bardziej komfortowa forma nawożenia niż stosowanie produktów wieloskładnikowych. W przypadku tego typu rozwiązania, aplikacji środka dokonujemy 2 razy w sezonie, a konkretnie w marcu oraz czerwcu. W ten sposób dostarczymy naszym iglakom potrzebnych składników do dalszego rozwoju. Tego typu produkty są dość tanie i gwarantują bardzo zadowalające efekty, którymi będziemy mogli cieszyć się długimi latami.

Zadbaj o iglaki w ogrodzie naturalnymi nawozami!

Nasze iglaki w ogrodzie mogą być również wspierane w bardziej tradycyjny sposób, a konkretnie nawożone naturalnymi środkami! Wzbogacają one glebę w próchnicę oraz inne ważne elementy potrzebne do optymalne rozwoju. Jeżeli poszukujesz sklepu, który zapewni Ci wszystkie wyżej wymienione produkty, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu www.odhdymka.pl. Firma posiada w swoim asortymencie bogaty wybór artykułów ogrodniczych, gdzie z całą pewnością uda Ci się odnaleźć perfekcyjny nawóz do Twoich roślin iglastych!

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz