facebook

Zasady bezpiecznego składowania nawozów płynnych

17/09/2021
0 komentarzy

Nawozy płynne powinny być przechowywane w odpowiednio do tego celu przystosowanych zbiornikach. Pozwalają one nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim bezpieczne magazynowanie substancji bogatych w mocznik. Producenci oferują różnorodne modele pojemników – o różnej pojemności, aczkolwiek wszystkie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, niewrażliwych na korozję. Co warto wiedzieć o zbiornikach na nawozy płynne? Wyjaśniamy.

Zbiorniki na nawozy płynne – charakterystyka

Zbiorniki na nawozy płynne są wykorzystywane głównie w rolnictwie. Ich ogromnymi plusami są jakość i trwałość – są wykonane z wysokiej jakości materiałów, niewrażliwych na korozję. Modele oferowane przez firmę FHU MiM Mariusz Mańkowski, są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV czy też zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu właściciele mają gwarancję ich bezpiecznego eksploatowania przez wiele lat. Co ważne, są one również niezwykle lekkie – dzięki temu napełnianie ich, transportowanie oraz opróżnianie nie sprawia większych problemów. Należy pamiętać, że tego rodzaju pojemniki muszą być umieszczane na twardym i stabilnym podłożu – najlepiej na powierzchni betonowej. W przeciwnym razie, z uwagi na swój ciężar, po napełnieniu mogą się przewrócić i ulec uszkodzeniu.

W ofercie producentów znajdują się ich dwa rodzaje: jednopłaszczowe oraz dwupłaszczowe.

Jednopłaszczowy zbiornik na nawóz

Jednopłaszczowy zbiornik na nawóz jest wytwarzany z wykorzystaniem technologii obrotowego formowania. Wykorzystany do jego produkcji materiał – polietylen – sprawia, że akcesorium doskonale sprawdza się do magazynowania oraz dystrybucji roztworu saletrzano-mocznikowego. Surowiec ten jest bowiem odporny na korozję oraz szkodliwe promieniowanie UV. Dodatkowo zbiorniki na nawozy płynne są wyposażone w zawór kulkowy – element, który umożliwia grawitacyjne opróżnianie zawartości. Na rynku można znaleźć modele o pojemności od 9 000 l do 28 000 l.  

Dwupłaszczowy zbiornik na nawóz

Jeśli chodzi o dwupłaszczowy zbiornik na nawóz, to jego konstrukcja zapewnia maksymalną ochronę przed wydostaniem się substancji na zewnątrz. Jak sama nazwa wskazuje – składa się on z dwóch zbiorników. Warto zaznaczyć, że zbiornik zewnętrzny ma 110% pojemności zbiornika wewnętrznego. Do jego produkcji również jest wykorzystywany wysokiej jakości materiał odporny na korozję i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Model jest dostępny w wersji od 9 000 do 25 000 litrów. Co ważne, może on zostać wyposażony w dodatkowe elementy, tj. drabinę, wskaźnik poziomu cieczy, czujnik przecieku czy też izolację termiczną.

 

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz