facebook

Jaka jest różnica między środkami ochrony roślin i nawozami

21/08/2018
0 komentarzy

Nawozy i środki ochrony roślin to dwa bardzo często wykorzystywane w rolnictwie pojęcia. Jednocześnie warto dokładnie poznać ich definicję, aby poznać kluczowe elementy różniące środki ochrony roślin od nawozów. Dzięki temu, łatwiej będziemy mogli dobierać dla siebie konkretne propozycje, które w praktyce zapewnią najlepsze efekty uprawianym przez nas roślinom, i nie tylko. Zdecydowanie trzeba poznać kluczowe różnice, które będą potem przekładały się na najlepsze efekty oddziaływania na rośliny.

Środki ochrony roślin

            Z definicji jest to grupa substancji lub ich mieszanin, a także żywych organizmów które są przeznaczone do ochrony roślin przed szkodliwymi organizmami. Środki te mają też przeciwdziałać rozwojowi roślin niepożądanych, regulować procesy wzrostowe i rozwojowe, a także szereg innych biologicznych procesów, które będą w sposób bezpośredni odnosiły się do roślin. Ta grupa preparatów to węższa klasyfikacja niż pestycydy. Wynika to bezpośrednio z faktu, że odnosi się wyłącznie do środków, które znajdują zastosowanie w produkcji roślinnej.

 

Nawozy na wzmocnienie

            Tu z kolei mamy do czynienia z grupą produktów, naturalnych lub chemicznych, których działanie ma w sposób bezpośredni służyć szeroko rozumianemu wzmacnianiu roślin.  Na rynku spotkamy wiele rodzajów nawozów, które będą się od siebie różnić. Stosowanie nawozów jest zasadne przede wszystkim z tego względu, że w naturalnym środowisku rośliny obumierałyby po wegetacji, a poprzez gnicie mielibyśmy do czynienia z oddaniem składników odżywczych do gleby.

 

Warto się konsultować

            W zależności od gatunku rośliny oraz efektu, który chcemy uzyskać, warto stosować odpowiednio zarówno nawozy, jak i środki ochrony roślin. Jeśli nie jesteśmy pewni, co konkretnie zastosować w naszym przypadku, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doświadczenia kompetentnych osób. Tutaj warto polecić Syngenta.pl jako profesjonalny sklep, w którym nie tylko znajdziemy szeroki wybór produktów w obu tych kategoriach, ale też zasięgniemy porady, która zakończy się idealnie odpowiadającym naszym potrzebom zakupem. 

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz