facebook

Od czego zależy wysokość kredytu dla firm?

20/08/2019
0 komentarzy

Prowadzenie firmy nierzadko wymaga dodatkowych zastrzyków gotówki. Aby biznes się rozwijał, musimy bowiem w niego inwestować. Nie każdy przedsiębiorca jednak dysponuje odpowiednimi środkami na zakup nowego sprzętu czy zatrudnienie nowych pracowników. Wówczas bardzo pomocny jest kredyt dla firm. Pojawia się tylko pytanie, jaką pożyczkę możemy otrzymać, a ściślej – od czego zależy wysokość kredytu?

Zdolność kredytowa – podstawa do zaciągnięcia kredytu dla firm

Jednym z podstawowych kryteriów, jakie wpływają na wysokość pożyczki jest zdolność kredytowa firmy. Ta zaś określana jest głownie na podstawie zestawienia przychodów i rozchodów, jakie są odnotowywane w każdym miesiącu działalności przedsiębiorstwa. Dodatkowymi czynnikami, które decydują o zdolności kredytowej, a co za tym idzie wpływają na wysokość kredytu dla firmstaż firmy na rynku (korzystnie jest, kiedy wynosi on minimum 12 miesięcy) oraz branża, w której działa przedsiębiorstwo. Istotne z punktu widzenia wysokości przyszłego kredytu są również informacje na temat właściciela firmy, a dotyczące jego historii kredytowej, posiadanych kont bankowych, wieku, stanu cywilnego oraz wykształcenia.

Na to, w jakiej kwocie zostanie nam udzielony kredyt, wpływa wiele czynników. Na niektóre z nich możemy mieć bezpośredni wpływ, na inne niestety nie. Co zatem w sytuacji, w której zdolność kredytowa nie przekłada się na oczekiwaną przez nas wysokość pożyczki? Czy mamy możliwość to zmienić? Tak, szczęśliwie możemy bowiem próbować poprawić zdolność kredytową naszej firmy.

Poprawa zdolności kredytowej firmy, czyli szansa na wyższy kredyt

W jaki sposób możemy poprawić zdolność kredytową naszej firmy? Aby znaleźć rzetelną odpowiedź na to pytanie, należy przeprowadzić dokładną analizę aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa oraz ocenić jego realne możliwości. Proces ten zaś są w stanie przeprowadzić jedynie doświadczeni specjaliści, zajmujący się na co dzień doradztwem finansowym.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca finansowy z firmy Marshal Lion Group: "Kiedy Twoja firma potrzebuje pożyczki, warto jest zwrócić się po pomoc do fachowców. Doradzamy naszym klientom od lat i wiemy, jak często zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy nie widząc dobrego rozwiązania, podejmują ryzykowne dla przyszłości firmy kroki. Niekiedy bywa i tak, że okazują się one zgubne dla ich biznesu. My zaś, oprócz doświadczenia, posiadamy odpowiednią wiedzą i właściwe narzędzia, które pozwalają nam na dokonanie wnikliwej analizy aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa, a w efekcie zaproponowanie najlepszego, możliwego rozwiązania".

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz