facebook

Funkcjonalne meble ogrodowe, czyli jakie?

05/04/2022
0 komentarzy

Meble ogrodowe umożliwiają komfortowe spędzanie czasu wolnego – zarówno w pojedynkę, jak i w gronie najbliższych. W ciepłe dni można zasiadać na nich podczas obiadu, podwieczorku czy wieczornego grillowania. Pozwalają także na wygodną pracę albo naukę w ogrodzie. Oprócz właściwości użytkowych meble ogrodowe mogą dodatkowo upiększać przestrzeń, nadając jej przytulny charakter. Na rynku istnieje szeroki wybór mebli ogrodowych, a ich zakup to na ogół duży wydatek. Dobrze zatem być długoterminowo zadowolonym z poczynionej inwestycji. Wobec tego, jakie meble ogrodowe warto rozważyć?

Zestaw mebli ogrodowych – liczba siedzisk 

Podczas wyboru mebli ogrodowych pierwsze kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę, stanowi liczba siedzisk. Warto dopasować ją przede wszystkim do liczby domowników, ale można wziąć pod uwagę także potencjalnych gości, którzy najczęściej wpadają z odwiedzinami. Do wyboru pozostają różnej wielkości zestawy mebli ogrodowych, na przykład po 4, 6 czy nawet 9 siedzisk. W przypadku mniejszych zestawów używanych na co dzień opłaca się dokupić dodatkowe pufy i krzesła ogrodowe w formie dostawek na większe przyjęcia. 

Materiał wykonania mebli ogrodowych 

Ponieważ meble ogrodowe są użytkowane poza domem, powinny charakteryzować się wyższą odpornością na warunki atmosferyczne względem mebli wykorzystywanych we wnętrzach. Pod tym względem świetnie sprawdza się materiał o nazwie technorattan, czyli syntetyczny odpowiednik naturalnej plecionki rattanowej. Wykonany z niego zestaw mebli ogrodowych jest odporny na wodę, plamy i przebarwienia. W przeciwieństwie do drewna nie wymaga impregnacji ani odmalowywania. Charakteryzuje się także niską wagą, co ułatwia przenoszenie i rozstawianie mebli. Meble ogrodowe z technorattanu mają nowoczesny design, są eleganckie i stylowe. Łatwo utrzymać je w czystości.  

Meble ogrodowe – wygoda 

Wypoczynek na świeżym powietrzu jest przyjemny wtedy, gdy można komfortowo zasiąść na wygodnym fotelu albo kanapie modułowej. Umożliwią to miękkie poduchy na siedziskach i oparciach mebli, które w razie potrzeby można odkurzyć oraz wyprać. Wybierając meble ogrodowe, warto przetestować miękkość poduch oraz to, czy są one przyjemne w dotyku. Na ogół lepiej sprawdzają się grubsze poduchy o większym wypełnieniu. Powinna pokrywać je specjalna tkanina odporna na wilgoć. 

Idealny stolik do ogrodu 

W zestawie mebli ogrodowych oprócz elementów wypoczynkowych obowiązkowo musi znaleźć się także stolik. Podobnie jak krzesła, pufy czy kanapy stoliki ogrodowe także powinny zostać wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. W tej roli świetnie sprawdzają się stabilne, stalowe konstrukcje malowane proszkowo na wybrany kolor. W kwestii materiału wykonania blatu stolika warto natomiast postawić na eleganckie szkło hartowane. Na takim stoliku efektownie prezentuje się różnorodna zastawa. Nie ulega on trwałym zabrudzeniom, nie blaknie na słońcu ani nie tworzy się na nim korozja. Do małego zestawu mebli można rozważyć stolik o okrągłym blacie, a w przypadku większej liczby siedzisk lepiej sprawdzi się stolik prostokątny.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz