facebook

Pomosty drewniane na pływakach z polietylenu

25/09/2017
0 komentarzy

Pomost to marzenie wielu posiadaczy domów położonych nad brzegiem jeziora. Nad ich budową zastanawiają się także posiadacze stawów lub oczek wodnych. Jest to na pewno obiekt powodujący zwiększenie atrakcyjności wypoczynku nad wodą. Dlaczego zatem tak wiele osób rezygnuje z marzeń o własnym pomoście?

Trudny montaż i uciążliwa konserwacja

Jednym w podstawowych powodów jest trudny montaż. Budowa tradycyjnego pomostu wymaga wbicia w dno akwenu wielu słupów, które stanowią podstawę konstrukcji. Jest to praca bardzo trudna i niebezpieczna. Prowadzona jest najczęściej z łodzi i wymaga dużej ostrożności i uwagi.

Drugim ważnym powodem jest mała trwałość konstrukcji. Pomosty, nie dość że znajdują się częściowo w wodzie, to jeszcze narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że wymagają czasochłonnej i kosztownej konserwacji. Niestety nawet regularne remonty nie sprawią, że konstrukcja będzie służyć wiecznie i prędzej czy później będzie wymagała rozbiórki i budowy kolejnego pomostu.

Łatwe rozwiązanie dostępne od zaraz

Rozwiązaniem obu tych problemów jest pomost pływający. Po pierwsze jest on stosunkowo łatwy w montażu, gdyż nie jest posadowiony na słupach, a właśnie wbijanie słupów podporowych w dno akwenu jest najtrudniejszym etapem budowy pomostu. W przypadku pływającego odpowiednika wystarczy solidne zacumowanie konstrukcji do brzegu akwenu, co jest czynnością prostą i szybką. Wystarczy kilka godzin, by móc w pełni korzystać z uroków posiadania pomostu.

Po drugie pomost pływający wykonany jest z polietylenu, a właściwości tego materiału powodują, że jest on wyjątkowo łatwy w konserwacji. Polietylen jest tworzywem odpornym na korozję i w związku z tym nie ma konieczności regularnego stosowanie preparatów chroniących przed wodą. Jest również tworzywem trwałym, dzięki czemu pomost z niego wykonany będzie służył przez wiele lat.

Wrażenia estetyczne

W tym momencie wielu miłośników tradycyjnych pomostów mogłoby podnieść argument, że pomosty wykonane z polietylenu są mniej estetyczne. Jednak nie mieliby racji. Na rynku dostępne są pomosty drewniane - z tą różnicą, że zbudowane z polietylenowych pływaków, na których osadzony jest drewniany pokład. Całość jest zaprojektowana w taki sposób, że na pierwszy rzut oka trudno jest znaleźć różnice pomiędzy pomostem tradycyjnym a pomostem pływającym, ponieważ nad powierzchnią wody widoczna jest jedynie część wykonana z drewna. Możliwość dodania akcesoriów (np. barierki lub drabinki) sprawiają że różnica jest jeszcze trudniejsza do zidentyfikowania.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pływający pomost polietylenowy może być z powodzeniem wykorzystywany także w przydomowych oczkach wodnych i stawach, gdzie jego wygląd będzie doskonale współgrał z otoczeniem. Jego małe zanurzenie sprawia, że może być stosowany nawet na najpłytszych akwenach wodnych.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz