facebook

Pompy zanurzalne i przeponowe. Pozbądź się zbędnej wody

18/07/2019
0 komentarzy

Elektryczne i spalinowe pompy nowoczesnych producentów opracowywane są z myślą o stosowaniu w ramach odwadniania w różnych branżach. Wybierając pompę, zwracamy uwagę przede wszystkim na wydajność, ale też łatwość obsługi – warto więc zainteresować się urządzeniami z opcjonalną automatyczną kontrolą pracy. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej elektrycznym pompom zanurzalnym oraz pompom przeponowym.

Elektryczne pompy zanurzalne

Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, do odwadniania najchętniej wybieramy lekkie zanurzalne pompy wysokiej jakości. Przykładem takich pomp są urządzenia Atlas Copco z serii o nazwie WEDA. Producent ma w swojej ofercie kompletną gamę lekkich urządzeń, które mogą służyć do odprowadzania wody, ścieków, a nawet szlamu i osadów. Dostępne są pompy z odpływem u góry, z odpływem na dole lub z dwoma odpływami – jednym na górze, drugim na dole. Pompy są w stanie usunąć nawet kilkaset litrów wody w ciągu minuty, więc bez wątpienia są urządzeniami wydajnymi. Pompy zanurzalne przetwarzają zarówno czystą, jak i brudną wodę, nawet jeśli znajdują się w niej niewielkie cząstki stałe. Dzięki wykorzystaniu unikalnego stopu aluminium do konstrukcji pomp urządzenia są lekkie, a przy tym wytrzymałe i odporne na korozję. Są odporne na wstrząsy i przeciążenia. Pompy mogą być wyposażane w szereg akcesoriów jak przewody, nasady, regulatory poziomu, regulatory przepływu, węże, czy tzw. kołnierze niskiego ssania.

Pompy membranowe i pompy do brudnej wody

Jak wskazuje nazwa, w przypadku pomp membranowych narzędziem roboczym jest przepona. W pompach membranowych przestrzeń robocza jest całkowicie oddzielona od odpompowywanej cieczy, w związku z czym pompy przeponowe są chętnie wybierane do usuwania mocno zanieczyszczonych, czy szkodliwych cieczy. Pompy przeponowe są również wykorzystywane jako urządzenia dozujące w różnych maszynach produkcyjnych. Na rynku dostępne są pompy przeponowe z silnikami pneumatycznymi, elektrycznymi, spalinowymi i hydraulicznymi. Bez problemu więc znajdziemy rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych warunkach. Jeśli więc chcemy pozbyć się zbędnej wody z placu budowy, zalanej piwnicy, ogródka działkowego, czy jakiegokolwiek innego miejsca, warto rozważyć wynajem pompy, która wykona za nas pracę szybko. Koszt wynajmu pompy wcale nie musi być wysoki, a wydajne urządzenie pomoże nam uporać się nawet z mocno zabrudzoną wodą. Na przykład pompa do brudnej wody HONDA WT 30X jest w stanie przepompować aż 1.300 litrów wody w minutę, przy czym zużywa tylko 1,8 litra paliwa w ciągu godziny pracy. Opłaca się? - No pewnie!

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz