facebook

Siatka na krety – czy to działa?

23/05/2017
0 komentarzy

Można kochać zwierzęta i należy o nie dbać, ale z pewnością nikt nie chciałby, aby niszczyły mu owoce jego pracy. Jeszcze do niedawna było tylko jedno rozwiązanie na krety – opryski ręczne chemicznymi środkami, które są szkodliwe tak samo dla roślin, jak i dla zwierząt. Teraz proponujemy idealny zamiennik – siatkę na krety.

Wraz ze specjalistami z Rolmarket.pl, sklepu który oferuje kompleksowe rozwiązania dla ogrodnictwa, w tym opryskiwacze ręczne, agrowłókninę na chwasty oraz siatki ogrodowe, opowiadamy o zaletach siatki na krety.

Jaką siatkę wybrać – siatka z szerokimi czy wąskimi oczkami?

Mamy ogromy wybór! Co prawda rodzajów dostępnych siatek jest na rynku całe mnóstwo, jednak decyzja o wyborze tej właściwej powinna być dobrze przemyślana. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie z nich dadzą nam satysfakcjonujący efekt. Czynnikami, na jakich powinniśmy się skupić w przypadku siatek na krety, są wielkość oczka, a także głębokość, na jakiej siatka umiejscowiona jest w ziemi. Należy uważać, bo krety mogą wyrządzić niemało szkód. Dzięki swojej zwinności przecisną się nawet przez niewielkie otwory. Dlatego też, nie wszystkie siatki będą właściwe. Zaleca się, aby stawiać na te, których szerokość oczka oscyluje w granicach od 10 do 16 milimetrów. Co ważne, im mniejsze oczka, tym większa pewność, że do naszego ogrodu nie dostaną się nie tylko krety, ale też inne gryzonie. Z kolei warto pamiętać o tym, że zbyt małe oczko siatki może negatywnie wpłynąć na system korzeniowy trawy oraz innych roślin.

Jak głęboko umieścić siatkę?

Szerokość oczek nie jest jedyną cechą, nad którą należy się zastanowić. Warto również przemyśleć to, na jakiej głębokości będzie mocowana siatka. Co istotne, powinniśmy brać pod uwagę to, że budują swoje tunele pod ziemią, zatem siatka umiejscowiona bezpośrednio na glebie, nie będzie dla nich żadną barierą. Dobra siatka na krety powinna być rozciągnięta na głębokości co najmniej 10 centymetrów, a najlepiej 15 centymetrów pod ziemią. W ten sposób nie tylko utrudnimy kretom przedostanie się do naszego ogrodu, ale również zabezpieczymy się przed możliwym uszkodzeniem siatki podczas koszenia lub usuwania chwastów.

Jak długa powinna być siatka i jak ją zamocować?

Głębokość to nie jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Należy również przemyśleć to, jak zamontować siatkę na krety i na jakiej szerokości, aby odpowiednio spełniała swoją rolę. Istotne jest to, aby wymiary były dopasowane do szerokości naszego ogrodu. Trzeba również zastanowić się nad tym czy siatka przeciwko kretom ma być zamocowana bezpośrednio do podłoża. Warto o tym pamiętać, ponieważ dość powszechnym błędem jest to, że ogrodnicy tylko wkopują siatkę, a nie mocują jej. Rezultat jest taki, że z biegiem czasu siatka się przemieszcza i jest uszkadzana podczas koszenia trawnika.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz