facebook

Wybieramy inspekt do ogrodu.

07/03/2019
0 komentarzy

Każda osoba, która lubi spędzać czas w ogrodzie i zajmuje się uprawą roślin ozdobnych i warzyw wie doskonale, że posiadanie inspektu przydaje się w codziennych pracach.

Przesadzanie roślin, hodowla sadzonek z nasion, szybsza uprawa roślin - to wszystko bez inspektu jest znacznie trudniejszym zadaniem.
Warto więc zdecydować się na jego postawienie w swoim ogrodzie. Na co warto zwrócić uwagę wybierając idealny inspekt? Czego unikać? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytanie.

Do czego przyda się inspekt?

Większość z nas myśląc o inspekcie ma na myśli rozwiązanie będące swego rodzaju “przedszkolem” dla roślin. Kojarzymy go bowiem z rozwojem roślin z nasion oraz przygotowaniem upraw pod rozsadę bezpośrednio do gruntu. Warto jednak mieć świadomość, że inspekt sprawdzi się doskonale nie tylko w tej roli. Z powodzeniem może bowiem zastąpić nam tradycyjną szklarnię i ułatwić uprawę niewielkich gatunków roślin takich jak niektóre zioła, rzodkiewki czy sałaty. Inspekt możemy wykorzystać by szybciej cieszyć się smakiem pierwszych wiosennych nowalijek. Słowem, posiada on wiele zastosowań - i właśnie dlatego warto mieć go w swoim ogrodzie.


inspekt-szklarnia Learn to grow marki Palram

Czasy produkcji z odpadów już za nami!

W czasach, w których oferta sklepów ogrodniczych była naprawdę skromna większość z nas decydowała się na samodzielną budowę inspektu. Wykorzystywaliśmy w tym celu różnego rodzaju odpady drewniane, z których zbijało się skrzynię. Przydawały się również stare szyby (np. z okien z rozbiórki), z których tworzyło się przeszklone zadaszenie. Na szczęście to już przeszłość. Dziś wcale nie musimy być miłośnikami majsterkowania by móc cieszyć się funkcjonalnym inspektem w swoim ogrodzie.

Szeroki wybór wzorów i materiałów

Obecnie wybór inspektów jest naprawdę szeroki i różnorodny - możemy stawiać na tradycyjne rozwiązania czyli drewniane skrzynie, donice z przykryciem, inspekty wykonane ze szkła, folii a także nowoczesne konstrukcje z poliwęglanu. To co łączy wszystkie nowoczesne inspekty to z całą pewnością łatwość montażu. Ceny inspektów również są zróżnicowane, dzięki czemu nawet osoby, które posiadają ograniczony budżet mogą znaleźć rozwiązanie do swojego ogrodu.


inspekt-tunel marki Garden Point

Tunele i szklarnie - doskonałe rozwiązanie

Pamiętajmy, że konspekt wcale nie musi mieć formy skrzyni. Wprost przeciwnie. Obecnie coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które stoją bezpośrednio na ziemi. Jednym z pomysłów na stworzenie takiego konspektu jest zakup niewielkiej szklarni. Kolejnym - bardzo przystępne cenowo tunele foliowe, które są proste w montażu i naprawdę funkcjonalne. Słowem, możemy wybierać spośród wielu różnych rozwiązań dopasowując je zarówno do roślin, jakie chcemy posadzić w naszym inspekcie, jak i do swoich możliwości finansowych oraz wielkości ogrodu.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach wybór inspektów ogrodowych jest naprawdę szeroki i różnorodny. Dzięki temu każdy z nas może wybrać rozwiązanie, które nie tylko znajdzie praktyczne zastosowanie w naszym ogrodzie, ale również stanie się prawdziwą jego ozdobą. Więcej modeli inspektów oraz rozsadników do zobaczenia na stronie Ogrodosefra.pl.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz