facebook

Jak zabezpieczyć sianokiszonkę?

18/01/2024
0 komentarzy

Sianokiszonki są najczęściej wykorzystane do przygotowania paszy dla zwierząt. Ich produkcja nie tylko pozwala obniżyć koszty wyżywienia hodowli, ale jest pełnowartościowym pokarmem, który wzbogaca ich dietę o cenne składniki odżywcze. Jak skutecznie zabezpieczyć sianokiszonki i zoptymalizować proces produkcji? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Jak uzyskać wysokiej jakości sianokiszonkę?

Istnieje kilka czynników wpływających na jakość uzyskanej przez nas sianokiszonki. Główną kwestią jest odpowiednia konserwacja – czyli zabezpieczenie materiału przed dostępem powietrza. Pamiętajmy – jest to koniecznością, ponieważ proces fermentacji zachodzi jedynie w beztlenowych warunkach. Oto pozostałe wytyczne, o które warto zadbać:

  • pilnowanie dokładnego terminu zbioru,
  • dbanie o poprawne rozdrabnianie i ugniatanie masy,
  • przestrzeganie okresu sporządzania kiszonki (nie możemy go sztucznie wydłużać),
  • pozbycie się nadmiernych zanieczyszczeń z masy,
  • odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie (w tym celu możemy wykorzystać m.in. folie do sianokiszonki).

Folie do sianokiszonki, które zapewniają optymalne warunki do zakiszania roślin

Najczęściej stosowana metoda konserwacji polega na użyciu specjalnej folii do sianokiszonki. To materiał niezbędny do owijania bel siana – aby te w późniejszym okresie mogły zostać wykorzystane jako odżywcza pasza dla zwierząt. Folia do sianokiszonki daje nam więc gwarancję osiągnięcia optymalnych rezultatów w zakiszaniu i pozwala ograniczyć straty plonów do minimum. Musimy najpierw zadbać o to, aby folia do sianokiszonki była odpowiedniej jakości i spełniać wszelkie standardy. W przeciwnym razie – produkcja sianokiszonek może się nie udać. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru folii?

Folia do sianokiszonki – czym się kierować podczas jej wyboru?

Zakup odpowiedniej folii do sianokiszonek nie musi być zawsze łatwym zadaniem. Przy wyborze produktu zwróć uwagę na jego jakość, wytrzymałość oraz od jakiego producenta pochodzi. To ważne, ponieważ folia do sianokiszonki musi być wyjątkowo odporna na rozerwania i przebicia, a także zabezpieczyć kiszonkę przed szkodliwymi promieniowaniem ultrafioletowym oraz innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi (wiatr, opady deszczu oraz śniegu).

Jak uniknąć niepowodzenia w procesie produkcji sianokiszonek?

Dobra gatunkowo folia do sianokiszonki to najlepsza ochrona dla paszy przed utratą wartości odżywczych czy pojawieniem się pleśni. Wykorzystując ją nie musisz obawiać się m.in. o negatywny wpływ czynników atmosferycznych na kiszonkę. Zadbaj więc o to, aby folia do sianokiszonek pochodziła z zaufanego źródła! Wybierz sprawdzony sklep rolniczy, oferujący produkty wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz