facebook

Palety i wanny wychwytujące – do czego służą?

07/03/2019
0 komentarzy

Palety i wanny wychwytujące olej pod beczki chronią środowisko naturalne przed skażeniem, do którego może dojść na skutek wycieku olejów, smarów czy innych niebezpiecznych substancji chemicznych. Ich zadaniem jest zapobieganie się rozlaniu szkodliwych substancji w czasie opróżniania bądź napełniania beczek, które się na nich znajdują. Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Jakie wymagania muszą spełniać wanny i palety wychwytujące olej?

Wanny i palety wychwytujące pod beczki muszą spełniać szereg wymagań. Przede wszystkim są to produkty odporne na uszkodzenia natury mechanicznej i różnego rodzaju warunki pogodowe: słońce, deszcz, grad, wysokie i niskie temperatury. Ponadto powinny one umożliwiać bezpieczny transport niebezpiecznych dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego substancji. Palety i wanny wychwytujące najczęściej stosowane są w zakładach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych i warsztatach różnego rodzaju.  Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie podczas opróżniania i napełniania beczek z chemikaliami może dojść do przypadkowego skażenia środowiska naturalnego. Produkowane są przez wyspecjalizowane w tym firmy, takie jak na przykład MiM Zbiorniki ze Szczecina.

Z jakich materiałów są produkowane?

Palety i wanny wychwytowe produkowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Na ogół można je ze sobą łączyć w większe podłogi. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niekontrolowanym i niezamierzonym przedostaniem się danej cieczy do środowiska naturalnego. W ten sposób zapobiec można skażeniu wód gruntowych i gleby. Dodatkowo w przypadku większych podłóg wychwytujących zastosować można specjalne rampy najazdowe, które znacznie ułatwiają wjazd wózkiem widłowym z beczką. To rozwiązanie bardzo wygodne dla osób, które zajmują się ich obsługą.

Jak długo można je użytkować?

Wanny oraz palety wychwytujące produkowane są przede wszystkim z polietylenu. To tworzywo odporne na działanie większości substancji chemicznych. Niegroźne są mu również wilgoć czy korozja. Dodatkowo pojemniki polietylenowe są odporne na oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego palety i wanny wychwytujące użytkować można bez obaw przez wiele lat. Są to produkty bardzo wytrzymałe. Niektóre z nich są w stanie udźwignąć ciężar o masie do 2 ton. Co ciekawe, są przy tym zaskakująco mobilne. Wanny i palety pod beczki są produktami stosunkowo lekkimi, które transportować można przy pomocy wózka widłowego. Ponadto bardzo łatwo można je umyć czy opróżnić, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz