facebook

Program do Faktur dla Rolnika Ryczałtowego

08/04/2019
0 komentarzy

Przedsiębiorcy prowadzący różne działalności niezależnie od ich charakteru potrzebują dobrego narzędzia do fakturowania. Funkcjonalny program do faktur to podstawa w prowadzeniu czynności biurowych i sprzedażowych. Na wyróżnienie zasługują przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami VAT i nabywają płody rolne od rolników ryczałtowych. Wówczas właściwy program do wystawiania faktur jest niezbędny.

Jaki program wybrać do wystawiania faktur dla rolnika ryczałtowego?

Program do fakturowania powinien być prosty w obsłudze. Każdy nowy użytkownik nie powinien mieć problemu z poznaniem i przyswojeniem nowych funkcjonalności. Dobre oprogramowanie pozwala wystawiać przydatne dokumenty i faktury w kilka chwil. Możliwy jest również seryjny wydruk, czy wysłanie faktur e-mailem. W przypadku przedsiębiorców nie zwolnionych z VAT, którzy pozyskują od rolników ryczałtowych płody rolne konieczne jest wystawianie faktur w dwóch egzemplarzach - po jednej dla każdej ze stron transakcji. Wystawiana faktura RR powinna zawierać min. następujące dane dostawcy i nabywcy:

  • imię i nazwisko oraz adres,
  • NIP lub PESEL,
  • numer faktury,
  • ceny jednostkowe produktów,
  • nazwy produktów, które są przedmiotem transakcji,
  • datę nabycia i wystawienia faktury.

Z którego oprogramowania skorzystać?

Łatwy w obsłudze program do faktur oferuje firma MEGA-TECH, a mianowicie program Faktura RR Small Business. Oprogramowanie to posiada prosty interfejs i wiele przydatnych funkcjonalności. Korzystający z programu z łatwością wystawi fakturę RR, korektę czy stworzy kartotekę klientów i towarów. Dodatkowo w prosty sposób istnieje możliwość zdefiniowania własnych form płatności czy waluty, w której faktura będzie wystawiona. Ten program do fakturowania to również przydatne rejestry oraz możliwość wysyłania faktur do kontrahentów e-mailem. Użytkownik oprogramowania Faktura RR Small Business może liczyć na dożywotnią licencję i wsparcie pomocy technicznej.

Wybór właściwego programu do fakturowania jest ważny szczególnie jeżeli zachodzi potrzeba wystawiania faktur RR. Warto już teraz zdecydować się na proste w obsłudze i tanie rozwiązanie. Z programem Faktura RR Small Business fakturowanie i prowadzenie firmy jest proste.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz