facebook

Samochodowy savoir vivre, czyli dlaczego należy dbać o wynajmowany pojazd?

04/01/2019
0 komentarzy

Kwestią dla wielu osób oczywistą jest konieczność szczególnego dbania o rzeczy pożyczone. Jeśli korzystamy z czegoś, co nie jest naszą własnością, to wymaga od nas troski i uwagi, by pożyczona rzecz wróciła do właściciela w nienagannym stanie. Nie inaczej jest w przypadku korzystania z usług wypożyczalni samochodowych. Dlaczego powinno się dbać o wynajmowane auto i w jaki sposób to robić?

Wynajem pojazdu a regulaminy wypożyczalni

Zasadność przywiązywania szczególnej wagi do pożyczonych rzeczy i troski o nie wynika z zasad kultury osobistej, ale jest również podyktowane zapisami, które znajdziemy w regulaminie wypożyczalni. Każda renomowana firma tego typu, czego przykładem jest wypożyczalnia samochodów, którą znajdziemy w największych miastach Polski - Abacus Cars - stawia na dobrą współpracę z klientem, co jednak wymaga od niego stosowania się do ustalonych zasad użytkowania samochodu. Jedną z podstawowych reguł jest tu dbanie o wypożyczone auto. Przede wszystkim po upłynięciu okresu wynajmu samochód powinien wrócić do wypożyczalni w dokładnie takim stanie, w jakim odebrał go klient. Oczywiście nie uwzględnia się tu naturalnego zużycia, co wynika z normalnej eksploatacji każdego pojazdu. Auto nie powinno jednak posiadać żadnych uszkodzeń, takich jak zarysowania czy brakujące elementy. Niedopuszczalne jest również oddanie samochodu zabrudzonego, np. z poplamioną tapicerką czy też unoszącym się we wnętrzu zapachem dymu papierosowego. Warto również zaznaczyć, że wynajmujący powinien uzupełnić bak do pełna przed oddaniem auta. Dlaczego przestrzeganie tych wszystkich zasad pielęgnacji wynajmowanego samochodu jest tak ważne? Ponieważ oprócz moralnych przesłanek istotne znaczenie mają tu zapisy regulaminów mówiące o możliwości obciążenia klienta opłatami specjalnymi w przypadku stwierdzenia uszkodzeń, usterek czy poważniejszych zabrudzeń pojazdu.

Jak dbać o wynajmowany samochód?

Jak już zostało wspomniane, konieczność dbania o wynajmowany samochód wynika z umowy podpisywanej z wypożyczalnią aut, która w tym zakresie kieruje się zasadami zawartymi w regulaminie. Jednakże szczególna troska o rzeczy pożyczone wynika również z podstawowych zasad kultury i stanowi swego rodzaju moralny obowiązek. Jak w takim razie dbać o wypożyczone auto? Przede wszystkim w nie swoim samochodzie nie palimy papierosów, ani nie przewozimy innych substancji, których zapach mógłby utrzymać się w aucie. Wszelkich zabrudzeń pozbywamy się na bieżąco, w razie potrzeby korzystamy z myjni. Regularnie sprawdzamy i uzupełniamy poziom płynów eksploatacyjnych. Zabezpieczamy również auto przed kradzieżą – dokładnie zamykamy auto i uruchamiamy ewentualną instalację alarmową. W razie stwierdzenia usterki czy uszkodzenia kontaktujemy się z wypożyczalnią. Zadbane auto z uzupełnionym bakiem zwracamy do wypożyczalni w umówionym czasie. Wywiązanie się z zapisów umowy po obu stronach to gwarancja pomyślnej współpracy również w przyszłości.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz