facebook

Użytkowanie i utrzymanie hal stalowych – czy jest kłopotliwe?

19/12/2019
0 komentarzy

Obiekty stalowe są coraz częściej spotykanymi rozwiązaniami w wielu gałęziach gospodarki. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale sprawdzają się w branży logistycznej, gdzie przepływ towarów jest bardzo dynamiczny. Ponadto, są one użytkowane jako hale produkcyjne oraz magazynowe. Natomiast w gospodarstwach rolnych idealnie zdają egzamin m.in. jako budynki inwentarskie oraz garaże dla maszyn rolniczych. Jak powinny być użytkowane i konserwowane obiekty ze stali, aby jak najdłużej zachowały nie tylko swoją trwałość, ale również estetyczny wygląd?

Jak właściwie użytkować halę stalową?

Każdy budynek musi być użytkowany w prawidłowy sposób, aby mógł spełniać swoją rolę możliwie bezawaryjnie. W tym celu należy przestrzegać warunków, które muszą zostać uwzględnione już na etapie powstawania projektu. Jedną z najważniejszych kwestii jest przygotowanie posadzki, która ma wytrzymywać duże obciążenia. Zgodnie ze specyfikacją nie można przekraczać dopuszczalnego nacisku na podłoże, aby nie uległo ono uszkodzeniu i tym samym zniwelowane zostało potencjalne niebezpieczeństwo, które mogłoby grozić pracownikom.

Regularne przeglądy i konserwacja poszczególnych elementów

Hale stalowe pełnią nie tylko zadanie do jakiego zostały stworzone, ale również stanowią firmową wizytówkę. Z tego względu bardzo ważny jest ich wygląd zewnętrzny. Nowoczesne obiekty są bardzo estetyczne, aspekt ten gwarantują wysokiej jakość komponenty, w których mogą być zastosowane przetłoczenia (profile) o różnym wzorach i głębokościach. Ponadto, budynki stalowe mają okładziny ścian zewnętrznych z blachy, w której zastosowana jest kilkuwarstwowo lakierowana powłoka. Takie rozwiązanie jest gwarancją trwałości samych elementów jak również zachowania ich głębokiego koloru.

Miejsce na foto1

Jednak każdy budynek musi podlegać odpowiednim obserwacjom i kontroli w celu wykrycia ewentualnych ognisk korozji. Jeśli takowe zostanie zauważone to powinno starannie wyczyszczone, zagruntowane oraz ponownie zabezpieczone specjalnymi środkami nawierzchniowymi, które tworzyć będą powłokę antykorozyjną.

Niewątpliwą zaletą hal stalowych jest ich łatwa naprawa ze względu na modułowa budowę takich obiektów. W przypadku, ewentualnego uszkodzenia części dachu czy okładzin ściennych wystarczy wymienić jeden element. Tego typu operacja przebiega bardzo sprawnie i nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji w konstrukcję budynku.

Profesjonalnie zmontowana hala to podstawa

Decydując się na budowę hali stalowej, warto wybrać profesjonalną firmę z doświadczeniem, która zatrudnia wysoko wykwalifikowanych monterów. Jednym z takich przedsiębiorstw jest np. Borga (https://www.borga.pl/). Wysokiej jakości prefabrykaty w połączeniu z pracownikami, którzy bardzo precyzyjnie i starannie wykonują powierzone im zadania dają pewność, że wzniesiony obiekt będzie pozbawiony zewnętrznych uszkodzeń i odprysków, które narażałyby halę na działanie czynników atmosferycznych. Taki stan rzeczy sprawi, że użytkowanie i utrzymanie obiektu będzie znacznie łatwiejsze.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz