facebook

Jaki używany samochód warto kupić?

26/11/2019
0 komentarzy

Polacy nadal kupują więcej samochodów używanych niż nowych. Raport grupy AAA Auto z września 2019 roku pokazuje, że w tym okresie w Polsce pojawiło się 268 198 ofert sprzedaży samochodów używanych - o prawie 3000 więcej niż w sierpniu 2019 roku. Jest ich też znacznie więcej niż nowych samochodów na sprzedaż.

Potwierdzają to wyniki badania opinii „Rynek samochodów używanych w Polsce - doświadczenia i oczekiwania Polaków” zrealizowanego przez Kantar TNS. W 2018 roku ponad 70 proc. nowych samochodów kupionych w polskich salonach zarejestrowały firmy, a na prywatne potrzeby Polacy kupują najczęściej auta używane, głównie z uwagi na cenę. Jaki samochód używany warto kupić, aby być z niego zadowolonym?

Kilkuletni, zadbany pojazd z dobrą historią

Generalnie najlepiej kupować auta używane ze znanych źródeł, np. z oferty salonów firmowych danej marki, gdzie można uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące użytkowania samochodu przez poprzedniego właściciela lub właścicieli. Najlepiej, aby takie auto miało nie więcej niż 5-6 lat albo mniej. Wówczas jest szansa, że jeszcze długo pojeździmy nim bez większych nakładów finansowych na jego okresowe naprawy czy wymiany zużytych w wyniku eksploatacji części.

Przy wyborze auta używanego trzeba sprawdzić, jak się ono prezentuje. Czy nie ma widocznych zarysowań, wgnieceń, różnic w lakierze, a wnętrze jest czyste i pachnące. Najważniejsze jest jednak to, co znajduje się pod maską. Silnik powinien pracować bez zarzutu, równo, bez nietypowych odgłosów, podobnie jak pozostałe podzespoły, jakie współpracują ze sobą w samochodzie. Żeby móc to sprawdzić, najlepiej udać się do serwisu, gdzie mechanicy ocenią realny stan techniczny pojazdu.

Jaka marka używanego pojazdu będzie najlepsza?

Czy używana Honda Civic będzie dobrym wyborem? Specjaliści z Honda Plaza podkreślają, że ten model Hondy ma wiele atutów, które przemawiają za zakupem takiego używanego samochodu. Honda Civic to solidny pojazd, który gwarantuje dobre osiągi. Takie używane auta są względnie tanie, a przy tym wyposażono je w ekonomiczne jednostki napędowe. Wadą może być to, że auto ma niewielki bagażnik oraz nadwozie podatne na korozję - wystarczy jednak dokładnie sprawdzić nadwozie upatrzonego samochodu, aby wiedzieć, czy ten problem dotyczy akurat tego egzemplarza.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz