facebook

Od czego zależy cena wynajmu kontenera?

28/03/2022
0 komentarzy

Cennik wynajmu kontenera oraz wywozu zgromadzanych w nim odpadów potrafi być naprawdę zróżnicowany. Wynika to z charakteru świadczonej usługi. Jest ona ściśle dostosowywana do potrzeb klientów, dlatego każdy może liczyć na uczciwą wycenę. A od czego konkretnie zależy koszt kontenera na śmieci? Zachęcamy do zgłębienia tematu poruszonego w niniejszym artykule.

Pojemność kontenera na śmieci

To najważniejszy czynnik wpływający na kosztorys usługi. Zasada jest bardzo prosta: mniejsze zbiorniki są tańsze, a większe droższe. Dlaczego? Ponieważ mogą zmieścić różną ilość śmieci, a od tego mocno zależy cena wywozu oraz utylizacji odpadów.

Najmniejsze zbiorniki mają pojemność 1,5 m³, a największe nawet 36 m³ i ładowność sięgającą 15 ton. Mini-kontenery doskonale sprawdzają się przy remontach mieszkań, pozostałe są szczególnie przydatne przy wznoszeniu budynków.

Rodzaj kontenera

Standardowy kontener jest najtańszym rozwiązaniem. Można jednak zamówić modele z wyposażeniem, np. z klapami czy roletami. Istnieją też specjalne prasokontenery z funkcją zagęszczenia odpadów. Dodatkowa opłata zapewnia lepszą ochronę lub zwiększenie możliwości zbiorników.

Rodzaj gromadzonych odpadów

Jakiego rodzaju śmieci można gromadzić w kontenerach? Najczęściej zamawia się je do gruzu, ale pomieszczą też ziemię, odpady z działalności gospodarczej, komunalne i zielone, a także makulaturę czy tworzywa sztuczne. Od tego zależy ostateczna cena, jaką przyjdzie zapłacić za wywóz śmieci Praga Północ to dynamicznie rozwijająca się dzielnica. W związku z tym generuje niemal każdego rodzaju zanieczyszczenia, które należy umieścić w kontenerze. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że wywóz czystego gruzu i zwyczajnych odpadów komunalnych jest znacznie tańszy od gruzu zanieczyszczonego lub mieszanego.

Pora wywozu śmieci z miejsca budowy lub remontu

Niektóre firmy specjalizujące się w wywozie gruzu funkcjonują o każdej porze dnia i nocy. Jednak za opróżnienie zbiornika poza standardowymi godzinami pracy naliczają zazwyczaj opłaty. To niewielki wydatek, który pozwala maksymalnie wykorzystać czas wznoszenia inwestycji.

Miejsce świadczonej usługi wynajmu

Ceny różnią się w nieznaczny sposób w zależności od tego, w którym miejscu Polski działa dana firma. Jeśli chodzi o kontener na śmieci Praga Północ ma dostęp do rozbudowanej oferty różnych przedsiębiorstw. A to bezpośrednio przekłada się na korzystniejsze z punktu widzenia klienta cenniki.

Usługi związane z wywozem śmieci na Pradze Północ

Wywożenie odpadów to postawa, ale profesjonaliści zawsze zaproponują coś więcej. Kompleksowa usługa obejmuje (za opłatą) doradztwo w zakresie gospodarki odpadami oraz pomoc dotyczącą Bazy Danych Odpadowych.

Przykładowy cennik wynajmu kontenera na śmieci na Pradze Północ

Najtańszą opcją jest wynajęcie na jeden dzień kontenera o pojemności 1,5 m³. To typowe rozwiązanie dla niewielkich remontów przeprowadzanych we własnych mieszkaniach. Związane z tym wydatki nie powinny przekroczyć kilkuset złotych. Dużo drożej wyjdzie większy pojemnik, do którego wrzuca się odpady zmieszane, np. gruz, metale i ziemię, a wywóz musi się odbywać codziennie przez tydzień w godzinach nocnych.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz