facebook

Wygodne łóżka dla par

29/09/2021
0 komentarzy

Wspólna sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Dlatego tak ważny jest wybór wygodnego oraz komfortowego łoża. Najważniejsze cechy mebla dla dwojga powinny spełniać wspólne oczekiwania oraz potrzeby pary. Rodzaj, wygląd, a także twardość materaca nie mogą być przypadkowe. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto poznać najpopularniejsze dostępne na rynku rozwiązania.

Duże łóżka małżeńskie

Standardowo łóżka małżeńskie mają wymiary 160x200 lub 180x200. Taka powierzchnia spania umożliwia wygodne ułożenie się do snu dwóch osób o przeciętnej budowie ciała. Dla szczuplejszych użytkowników wystarczający będzie znacznie węższy mebel o szerokości 140 cm. Z kolei osoby tęższe lub bardzo wysokie powinny zakupić łóżka małżeńskie o wielkości 200x200, a nawet 200x220.  Zdarza się, że z powodu niewielkiego metrażu sypialni, pary wybierają mniejsze meble. W takim przypadku należy liczyć się z tym, że zbyt wąskie łoże może być źródłem dyskomfortu. Aby zapewnić sobie swobodne wstawanie z łóżka, warto dodatkowo zostawić wolną przestrzeń – po obydwu stronach mebla powinna wynosić około 80-100 cm.

Łóżka tapicerowane – komfort i elegancja

Łóżka małżeńskie tapicerowane to meble, których boki i zagłówek obity jest materiałem. Łóżka z wyższym zagłówkiem są chętnie wybierane przez pary, które lubią w sypialni czytać lub oglądać telewizję. Łóżka tapicerowane mają metalowy lub drewniany stelaż, na którym osadzony jest materac. Choć rodzaj materaca jest kwestią indywidualną, oprócz osobistych preferencji istotną rolę pełni też waga użytkowników. Na rynku dostępne są materace o różnym stopniu twardości, określa go czterostopniowa skala od H1 do H4. Średnio miękki materac H2 to dobry wybór dla osób o wadze ciała mieszczącej się w przedziale od 40 do 80 kg.

Klasyczne łóżka drewniane

Łóżka małżeńskie drewniane charakteryzuje prosta budowa. Podobnie jak w przypadku łóżek  tapicerowanych należy dobrać do nich odpowiedni materac. Wiele osób preferuje łóżka z drewna lub płyty meblowej, z uwagi na uniwersalną bryłę i ponadczasową estetykę. Dodatkowo jest to lepszy wybór dla alergików, ponieważ tego typu rama łóżka nie gromadzi kurzu ani innych zanieczyszczeń. Decydując się na łóżko drewniane bez dodatkowych pojemników na pościel, zapewniamy lepszą cyrkulację powietrza i odpowiednią wentylację materaca. Dzięki stałej wymianie powietrza łatwiej bowiem zadbać o jego higienę.

Łóżka kontynentalne – stylowe meble

Łóżka kontynentalne są wyższe niż łóżka małżeńskie tapicerowane. Pary korzystające z tego rodzaju mebli cenią sobie dość rozbudowaną, a zarazem bardzo wygodną konstrukcję łoża typu kontynentalnego. Baza w postaci materaca sprężynowego osadzona jest na stelażu, kolejny element to materac właściwy, na który można jeszcze położyć tzw. topper, czyli materac nawierzchniowy. Te 3 warstwy umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

Bogatą ofertę łóżek małżeńskich posiada sklep internetowy meblemwm.pl, w którym można znaleźć między innymi atrakcyjne oraz funkcjonalne meble do sypialni.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz