facebook

Czym jest lipofilling?

19/12/2019
0 komentarzy

Medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości poprawy urody. Jedną z nich jest lipofilling, zwany również lipotransferem. Pozwala na powiększenie piersi, ust lub pośladków przy jednoczesnym wyszczupleniu brzucha lub ud. Poprawia kontur twarzy, ujędrnia, delikatnie redukuje zmarszczki. Ma wiele zalet, a ryzyko powikłań jest bardzo niskie. Na czym polega ten zabieg?

Piersi, pośladki lub usta można powiększyć za pomocą implantów lub substancji wypełniających. Dla organizmu są to jednak ciała obce i mogą spowodować reakcję alergiczną. Do modelowania ciała lepiej wykorzystać... własny tłuszcz. 

Lipofilling – na czym polega zabieg?

Lipotransfer to przeszczep tłuszczu. Pobiera się go z miejsc, w których gromadzi się większa ilość tkanki tłuszczowej i przeszczepia w miejsce, które chce się wypełnić. Tłuszcz zazwyczaj pobierany jest z okolic brzucha i ud. Odessany tłuszcz poddaje się obróbce, między innymi odwirowywaniu z płynów. Uzyskaną w ten sposób tkankę można przeszczepić w dowolną partię ciała. Wprowadza się ją za pomocą iniekcji przy pomocy kaniuli o niewielkich rozmiarach. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Nie ma potrzeby pozostania w klinice, a rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni.

Efekty lipofillingu

Własny tłuszcz można przeszczepić w dowolną część ciała. Za jego pomocą można powiększyć biust, pośladki lub usta. Powiększenie biustu nie jest tak duże jak w przypadku zastosowania implantów (zazwyczaj biust powiększa się mniej więcej o jeden rozmiar), jednak jest to zabieg bezpieczniejszy i obarczony mniejszym ryzykiem powikłań.

Za pomocą lipotransferu możliwe jest także wypełnienie zmarszczek i bruzd na twarzy. Dzięki zabiegowi spłycimy blizny potrądzikowe lub ubytki spowodowane urazami lub operacjami. Tłuszcz wstrzyknięty w twarz pozwoli na uzyskanie efektu bezoperacyjnego liftingu – wypełniona skóra będzie bardziej jędrna.

W efekcie zabiegu pozbywamy się także nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc – brzucha, uda lub bioder. Z tego zabiegu możemy skorzystać między innymi w Klinice Chęciński w Warszawie. Wykwalifikowany personel oraz najwyższej jakości sprzęt zagwarantują doskonałe efekty.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jak każdy zabieg także ten obarczony jest ryzykiem. Jednak jest ono minimalne, ponieważ własne tkanki pacjenta są lepiej tolerowane przez organizm. Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej – co może się zdarzyć w przypadku korzystania ze sztucznych wypełniaczy.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby autoimmunologiczne, nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie, przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepnięcia krwi lub stosowanie niektórych leków. Zabieg nie może być również przeprowadzony u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz