facebook

Zalety rzutników optotypów

07/11/2019
0 komentarzy

Prawidłowa diagnostyka okulistyczna pozwala ocenić zaawansowanie wady wzroku oraz dobrać najlepsze metody jej korekcji. Badanie ostrości wzroku wykonuje się nie tylko w gabinetach okulistycznych, ale także w salonach optycznych. Jednym z najbardziej wygodnych urządzeń pomiarowych jest rzutnik optotypów. Do czego służy i jak się go wykorzystuje w diagnostyce?

Czym jest rzutnik optotypów?

Znaki, które pacjent podczas badania ostrości wzroku ma odczytać, to optotypy. Tablica z systemem cyfr i liter znajduje się praktycznie w każdym gabinecie i każdy miał z nią do czynienia. Rzutnik optotypów to nowoczesne urządzenie, za pomocą którego wyświetla się znaki do odczytania. Rzutnik stanowi alternatywę dla tradycyjnych tablic, które powoli znikają z profesjonalnych gabinetów okulistycznych.

– "Rzutnik optotypów pozwala na bardziej precyzyjne badanie ostrości wzroku – mówi specjalista z PolandOptical. – Tablice analogowe zawierają tylko jeden zestaw symboli, a w rzutnikach można wyświetlać różne warianty znaków pod różnych stopniem nachylenia" – dodaje. Rzutnik optotypów można skonfigurować według potrzeb, dopasowując wyświetlany obraz do badanego pacjenta.

Rzutnik optotypów -zalety

Badanie ostrości wzroku musi być przeprowadzone niezwykle precyzyjnie, gdyż tylko wtedy będzie miało miarodajny wynik. Rzutnik optotypów to specjalistyczne narzędzie, które może wyświetlać obraz na dowolnej wysokości, dlatego sprawdzi się zarówno przy badaniu dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo rzutnik optotypów posiada wiele innych zalet.

  • Dowolny system symboli – rzutnik może wyświetlać nie tylko kombinację cyfr i liter, ale także obrazki, symbole i figury geometryczne o różnej wielkości.
  • Uniwersalne zastosowanie – najbardziej nowoczesne urządzenia służą nie tylko do pomiaru ostrości wzroku, ale także innych wad takich jak astygmatyzm.
  • Większa wiarygodność badania – symbole wyświetlane są w sposób losowy, dlatego nie ma ryzyka, że badana osoba nauczy się na pamięć ciągu znaków.
  • Możliwość regulacji – wyświetlane obrazy można wyświetlać w dowolnym miejscu, zwiększając ich intensywność i dopasowując do oświetlenia panującego w pomieszczeniu.

Rzutnik optotypów można ustawić w dowolnym miejscu gabinetu i w razie konieczności zmienić jego położenie. Nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo jest sterowany za pomocą pilota. Dzięki temu można zdalnie zmieniać wyświetlane obrazy, nie rozpraszając pacjenta podczas przeprowadzanego badania.

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz